REKLAMA

Ministerstwo zdrowia przygotowuje zmiany w ustawie o działalności leczniczej

  • www.rynekzdrowia.pl
  • Autor: RynekZdrowia.pl
  • 24 lutego 2016 10:09
Ministerstwo zdrowia przygotowuje zmiany w ustawie o działalności leczniczej (fot.:pixabay.com)

Zdaniem Ministerstwa Zdrowia za zadłużenie szpitali powinny odpowiadać samorządy i pokryć zadłużenie bez możliwości przekształcenia w spółkę. Z takim rozwiązaniem nie zgadzają się starostowie.

Ministerstwo Zdrowia przygotowuje zmiany w ustawie o działalności leczniczej, które w sposób obligatoryjny mają zobowiązać powiaty do jeszcze większej odpowiedzialności finansowej za szpitale, dla których są organem prowadzącym. Obecnie, jeśli starosta ma na to pieniądze, może je wspomóc przy zakupie aparatury, przy remoncie. Nowa ustawa może go do tego odgórnie zmusić.

Oceń ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła

Jak jednak przekonuje wypowiadając się dla Nowej Trybuny Opolskiej Maciej Stefański, starosta brzeski, rezerwy finansowe powiatów się kończą.

Ministerstwo Zdrowia propozycje zmian w ustawie skierowało do konsultacji z samorządami. W odpowiedzi Związek Powiatów Polskich projektowi się zdecydowanie sprzeciwił. Skierował pismo do wiceministra zdrowia Piotra Warczyńskiego, w którym wyraził jednoznacznie negatywne stanowisko, co do zmian.

Przeczytaj więcej na RynekZdrowia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA