REKLAMA

Ministerstwo zdrowia zapewnia, że pracuje nad Narodowym Planem Chorób Rzadkich

  • www.rynekzdrowia.pl
  • Autor: RynekZdrowia.pl
  • 24 lutego 2016 09:29
Ministerstwo zdrowia zapewnia, że pracuje nad Narodowym Planem Chorób Rzadkich Łanda poinformował, że w skład zespołu koordynującego plan wejdzie 7 ekspertów oraz 4-5 przedstawicieli różnych resortów i urzędów centralnych. (fot.:PTWP)

Do końca roku przyjmiemy Narodowy Plan Chorób Rzadkich, by zacząć go realizować od 2017 r. - poinformował 23 lutego na konferencji poświęconej chorobom rzadkim, wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda. Zapowiedział inne podejście do refundacji tzw. leków sierocych.

Jak dodał wiceminister, w środę, 24 lutego, na kolegium resortu zdrowia ma zostać powołany zespół, który przygotuje plan.

- Prace planujemy zakończyć w drugiej połowie roku. Trudno przewidzieć, w którym konkretnie miesiącu, bo nie wiem jeszcze, jaki będzie zakres tych prac, ale (...) zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby do końca tego roku taki plan został zakończony, przyjęty przez resort do realizacji już na rok 2017 - powiedział Łanda.

Dodał, że bazą do pracy nad planem będą prace rozpoczęte przez poprzednie kierownictwo resortu.

Łanda poinformował, że w skład zespołu wejdzie 7 ekspertów oraz 4-5 przedstawicieli różnych resortów i urzędów centralnych. - Jestem zwolennikiem małych zespołów, dlatego, że one zapewniają nam sprawne działania i szybkość postępu prac - wyjaśnił.

Więcej na RynekZdrowia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA