REKLAMA

Ministerstwo Zdrowia zapowiada nowelizację prawa farmaceutycznego

  • Autor: Rynekaptek.pl
  • 16 sierpnia 2016 11:23
Ministerstwo Zdrowia zapowiada nowelizację prawa farmaceutycznego Co zmieni się niebawem w kwestii nocnej pracy aptek. (fot. pixabay.com).

• Aptekarz nie musi udzielać świadczeń opieki zdrowotnej, by spełniać rolę zawodu wysokiego zaufania publicznego w placówce ochrony zdrowia publicznego - uważa wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda.
• Wiceszef resortu zdrowia odpowiedział na zapytanie poselskie w sprawie ustalania rozkładu godzin aptek ogólnodostępnych przez samorząd powiatowy.
• W opinii ministerstwa zapewnienie stałego zaopatrzenia pacjentów w produkty lecznicze nie jest kwestią woli i interesu ekonomicznego.

Jak informuje resort  obecnie procedowany jest projekt rozporządzenia MZ zmieniającego rozporządzenie w sprawie maksymalnej wysokości dopłat pobieranych przez aptekę za ekspedycję produktów leczniczych w porze nocnej oraz określenia grupy produktów leczniczych, za których wydanie w porze nocnej nie pobiera się opłaty.

Nie jest natomiast planowana żadna zmiana przepisów, która dawałyby samorządowi powiatowemu jednoznaczną oraz precyzyjną możliwość ustalania rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych.

Przewiduje się, że na jesieni będą nowelizowane przepisy ustawy Prawo farmaceutyczne i wówczas przedmiotowy problem będzie mógł być tematem szerszej dyskusji podczas prac prowadzonych nad ww. projektem.

Czytaj więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA