REKLAMA

Ministrowie na powołaniu rady ds. innowacyjności

  • Autor: PAP/GP
  • 11 stycznia 2016 11:05
Ministrowie na powołaniu rady ds. innowacyjności - Kończymy erę imitacji, rozpoczynamy erę innowacji - mówi wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński (fot. twitter.com)

W Centrum Nauki Kopernik przemawiali Jarosław Gowin i Jerzy Kwieciński. Politycy zwracali uwagę na przyszłość gospodarki w naszym kraju.

- Kończymy erę imitacji, rozpoczynamy erę innowacji - zadeklarował wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński podczas inauguracji międzyresortowej Rady ds. Innowacyjności. Wicepremier, minister nauki Jarosław Gowin podkreślił, że polska gospodarka musi się przestawić z rynku lokalnego na globalny.

Gowin wskazał też, że powinniśmy eksportować nie towary, a nowe technologie. Dodał, że rozwój gospodarczy będzie trwały, jeśli będzie czerpać z dorobku nauki.

- By to wszystko było to możliwe - mówił Gowin - powołano Radę ds. Innowacyjności, a w najbliższym czasie zostanie przedstawiony projekt nowelizacji ustawy o innowacyjności. Przezwyciężamy silosowość i resortowość rządzenia Polską - dodał Gowin, który wraz z Kwiecińskim i innymi ministrami uczestniczył w poniedziałkowej inauguracji Rady. Rada ds. Innowacyjności ma koordynować działania różnych resortów na rzecz innowacyjności gospodarki.

O innowacyjności mówił wcześniej minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Przeczytaj tutaj.

- Mamy tu prawie pół rządu, co dowodzi, że bardzo poważnie podchodzimy do innowacyjności - komentował wicepremier i minister kultury Piotr Gliński.

- W skład Rady ds. Innowacyjności wchodzą: Mateusz Morawiecki - wicepremier, minister rozwoju, prof. Piotr Gliński - wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego, Jarosław Gowin - wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, Anna Streżyńska - minister cyfryzacji oraz Dawid Jackiewicz, minister skarbu. Gremium to będzie inicjować działanie oraz proponować rozwiązania, które pozwolą aktywnie wspierać przedsiębiorców w poszukiwaniu nowych produktów i procesów oraz angażować polski kapitał, a w konsekwencji przyczyniać się do tworzenia przewag konkurencyjnych naszej gospodarki - pisze w komunikacie strona rządowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Kibol 2016-01-11 22:05:26
    Ile nowych urzadzen i technologii opracował i wdrożył p. Kwieciński. I ile zarobił na ich sprzedaży. Przy osiagnięciach filozoficznych p. Gowina Platon i Arystoteles to małe pikusie.
  • Pesymista 2016-01-11 18:11:43
    Kraj Rad. Rozwojem techniki zajmują się filozof, bankowiec, historyk, socjolog. A jak trzeba wymienić w domu żarówkę to każdy z nich wzywa "fachowca".REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA