REKLAMA

Ministrowie sprawiedliwości na spotkaniu w Amsterdamie. Rozmawiali o cyberprzestępczości

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 26 stycznia 2016 19:34
Ministrowie sprawiedliwości na spotkaniu w Amsterdamie. Rozmawiali o cyberprzestępczości Spotkanie odbyło się w dniach 25-26 stycznia br. w Amsterdamie (fot. twitter/MS)

• Spotkanie odbyło się w dniach 25-26 stycznia br. w Amsterdamie.
• Tematem przewodnim rozmów było zwalczanie cyberprzestępczości.
• Będzie rozwiązanie mające poprawić wymianę informacji o skazanych obywatelach państw trzecich.

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Łukasz Piebiak wziął udział w nieformalnym spotkaniu ministrów sprawiedliwości Unii Europejskiej, które odbyło się w dniach 25-26 stycznia w Amsterdamie.

Tematem przewodnim spotkania było zwalczanie cyberprzestępczości. Jak informuje Ministerstwo Sprawiedliwości, podjęto rozmowy na temat konieczności wprowadzenia nowych reguł jurysdykcyjnych, ewentualnej rewizji istniejących instrumentów prawnych, poprawy współpracy z dostawcami usług internetowych i partnerami spoza UE.

Prezydencja holenderska zamierza kontynuować te refleksje na szczeblu eksperckim i zaproponować konkretne rozwiązania podczas posiedzenia Rady ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (WSiSW) w czerwcu tego roku.

Ministrowie wymienili też wstępne opinie na temat nowej inicjatywy Komisji Europejskiej zmierzającej do usprawnienia wymiany danych z rejestrów karnych państw członkowskich (ECRIS). Inicjatywa ma poprawić wymianę informacji o skazanych obywatelach państw trzecich oraz poprawić ich identyfikację poprzez powiązanie z bazami danych daktyloskopijnych (technika śledcza zajmująca się badaniami porównawczymi linii papilarnych dłoni).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA