REKLAMA

Misiło i Hennig-Kloska nowymi wiceszefami klubu Nowoczesnej, Gryglas - sekretarzem

  • Autor: PAP/JS
  • 10 maja 2017 14:11
Misiło i Hennig-Kloska nowymi wiceszefami klubu Nowoczesnej, Gryglas - sekretarzem Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło (fot. facebook)

Piotr Misiło i Paulina Hennig-Kloska są nowymi wiceprzewodniczącymi klubu Nowoczesnej, sekretarzem klubu został Zbigniew Gryglas - poinformowała przewodnicząca klubu Katarzyna Lubnauer.

• W prezydium klubu obok Lubnauer, Misiły, Henning-Kloski i Gryglasa, zasiadają obecnie także wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak, wiceszefowa klubu Kamila Gasiuk-Pihowicz oraz posłowie: Monika Rosa, Marek Sowa i Mirosław Suchoń.

• Lubanuer została szefową klubu Nowoczesnej pod koniec kwietnia, wcześniej funkcję tę Ryszard Petru łącząc ją ze stanowiskiem przewodniczącego partii. 

"Dla nas ważne jest, żeby pokazać wyraźnie, że z nowymi siłami z nową aktywnością ruszamy do przodu. Pewne zmiany wizerunkowe i pewne zmiany kadrowe były konieczne" - powiedziała Lubnauer na konferencji prasowej w Sejmie

"Nową osobą, która doszła do prezydium jest Piotr Misiło, który jednocześnie będzie wiceprzewodniczącym prezydium. Kolejną osobą, która będzie wiceprzewodniczącą prezydium jest Paulina Hennig-Kloska. Mamy nowego sekretarza Zbigniewa Gryglasa. Monika Rosa, która była dotychczasowym sekretarzem zostaje w prezydium, również w dalszym ciągu wiceprzewodniczącą prezydium jest Kamila Gasiuk -Pihowicz, która była dotychczas" - poinformowała szefowa klubu.

Jak dodała "być może będą jeszcze kolejne zmiany, po zmianach w zarządzie Nowoczesnej", co ma mieć miejsce "za dwa tygodnie 21 maja wraz z konferencją programową".

Misiło powiedział, że jako wiceprzewodniczący klubu będzie odpowiadał za relacje z innymi klubami poselskimi. "Bo zdajemy sobie sprawę, że najważniejsze w najbliższych miesiącach będzie sprawienie, aby PiS nie wygrał wyborów samorządowych, a później odsunięcie ich od władzy" - dodał nowy wiceprzewodniczący klubu. Według niego, aby do tego doszło trzeba będzie "zewrzeć szyki zarówno z Platformą Obywatelską, PSL i być może także z Kukizem".

"Tak jak byliśmy, pozostajemy partią przewidywalną, stabilną w proponowaniu rozwiązań dla Polski" - powiedział z kolei Gryglas. "Kandydując na sekretarza obiecałem kolegom i koleżankom pot i łzy i tego przyrzeczenia dotrzymam" - dodał.

W prezydium klubu obok Lubnauer, Misiły, Henning-Kloski i Gryglasa, zasiadają obecnie także wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak, wiceszefowa klubu Kamila Gasiuk-Pihowicz oraz posłowie: Monika Rosa, Marek Sowa i Mirosław Suchoń.

Lubanuer została szefową klubu Nowoczesnej pod koniec kwietnia, wcześniej funkcję tę Ryszard Petru łącząc ją ze stanowiskiem przewodniczącego partii. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • kaczor donald osobiście 2017-05-10 22:58:51
    uwaga! uwaga! czai się nowa nowoczesność!? - kukiz się zna na rzeczy, więc można spokojnie patrzeć w przyszłość; "JAREK, JAREK! górą DOBRA ZMIANA!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA