REKLAMA

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018: Andrzej Duda nie pojawi się w inauguracji mundialu w Rosji

  • Autor: PAP/AT
  • 20 marca 2018 10:28
Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018: Andrzej Duda nie pojawi się w inauguracji mundialu w Rosji Prezydent Andrzej Duda na Polska-Czarnogóra w 2017 r. (fot.prezydent.pl/Maciej Biedrzycki)

Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję, że nie będzie uczestniczył jako przedstawiciel Polski w inauguracji piłkarskich mistrzostw świata w Rosji - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

We wtorek (20 marca) w radiu RMF FM Szczerski był pytany, czy prezydent wysłał już gratulacje Władimirowi Putinowi z okazji zwycięstwa w niedzielnych wyborach prezydenckich. Rosyjska Centralna Komisja Wyborcza, po przeliczeniu 99,8 proc. głosów, poinformowała w poniedziałek (19 marca), że Putin uzyskał w nich 76,67 proc. głosów. Frekwencja wynosiła 67,4 proc.

"Prezydent nie wyśle gratulacji panu prezydentowi Putinowi w związku z głosowaniem, jakie odbyło się w Rosji" - powiedział Szczerski podkreślając, że dzisiaj nie mamy nawet oficjalnych wyników wyborów w Rosji.

"Natomiast nie wykluczam, że prezydent wyśle gratulacje takie formalne, dyplomatyczne, kurtuazyjne, w momencie objęcia urzędu na kolejną kadencję przez prezydenta Putina" - zaznaczył Szczerski.

Poinformował ponadto, że prezydent nie weźmie udziału w inauguracji tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji.

"Wczoraj pan prezydent podjął decyzję, że nie będzie także uczestniczył jako przedstawiciel Polski w mundialu w Rosji (...). Mówimy na razie o inauguracji, na którą pewnie niektórzy by się z głów państw wybierali " - powiedział Szczerski.

Na uwagę, że w takiej sytuacji jeśli polscy piłkarze będą grali dobrze, to "sprawią ambaras", Szczerski odpowiedział: "trzymamy kciuki za naszych piłkarzy".

Mistrzostwa świata w Rosji zostaną rozegrane od 14 czerwca do 15 lipca. Polska swój pierwszy mecz rozegra 19 czerwca z Senegalem, pięć dni później zmierzy się z Kolumbią, a na zakończenie rywalizacji grupowej rywalem biało-czerwonych będzie 28 czerwca Japonia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA