REKLAMA

MKiDN prostuje informacje o Kongresie Kultury i zaproszeniu dla Piotra Glińskiego

  • Autor: GP
  • 10 października 2016 13:45
MKiDN prostuje informacje o Kongresie Kultury i zaproszeniu dla Piotra Glińskiego Piotr Gliński prosił organizatorów Kongresu Kultury o dokładny program spotkania w Warszawie. Nie doczekał się. (fot.:youtube.com)

• MKiDN wystosowało sprostowanie wobec nieprecyzyjnych informacji w mediach. Telewizja TVN podała wiadomość, że Piotr Gliński odmówił udziału w Kongresie Kultury, który obradował w Warszawie w dniach 7 do 9 października.
• MKiDN prostuje, że Kongres nie odpowiedział na zapytanie ministra, w jakim charakterze miał on być gościem spotkania. W związku z tym nie odpowiedział on na samo zaproszenie. Nie odmówił.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN) zdecydowało się w poniedziałek (10 października) sprostować informacje podane pierwotnie przez TVN a następnie powtórzone przez inne media.

TVN informował, że wicepremier Piotr Gliński nie przybył na Kongres Kultury w Warszawie, bo odmówił organizatorom udziału w tym przedsięwzięciu.

- Są to informacje nieprawdziwe, w tygodniu poprzedzającym Kongres prof. Piotr Gliński skierował do jego organizatorów pismo, w którym zwrócił się o wspólne sformułowanie warunków swojego uczestnictwa w tej inicjatywie. Do dziś minister kultury nie otrzymał na to pismo odpowiedzi - napisało w komunikacie wysłanym do mediów MKiDN.

Czytaj: MKiDN wyliczyło, ile funduszy trafi na kulturę w 2017 roku

W swojej korespondencji, o której mowa w stanowisku resortu, Gliński podziękował za zaproszenie i poprosił o dokładniejsze informacje dotyczące Kongresu:

- Nie jest dla mnie oczywistym, jak Państwo widzą moją rolę w tym wydarzeniu - pisał wicepremier. - W liście z 9 września br. piszą Państwo bardzo ogólnie o idei Kongresu i o procedurze jego organizacji. Oczekują Państwo ode mnie publicznego poparcia i upowszechnienia projektu. Potrafię zadośćuczynić tej prośbie tylko o tyle, o ile znany mi będzie szczegółowy program Kongresu wraz z tematami grup roboczych, byłbym zatem wdzięczny za przesłanie takich materiałów.

Kongres Kultury

Kongres Kultury, edycja w 2016 roku, odbył się w Warszawie w dniach 7 do 9 października.

- Naszym celem jest znalezienie odpowiedzi na pytanie, jakiej kultury dziś potrzebujemy? Co wymaga naprawy? W jaki sposób kultura może służyć budowaniu otwartej, wielogłosowej i równoprawnej wspólnoty? Jak dostrzegać źródła konfliktu i jak prowadzić dialog w sytuacji sporu? Jak zapewnić wszystkim równy dostęp do kultury? - napisali o inicjatywie jej pomysłodawcy i organizatorzy na stronie Kongresu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA