REKLAMA

Młodzież do XXIII Sejmu Dzieci i Młodzieży poszukiwana

  • Autor: GP
  • 24 lutego 2017 10:57
Młodzież do XXIII Sejmu Dzieci i Młodzieży poszukiwana 1 czerwca zamiast posłów na sali plenarnej zasiadają młodzi Polacy, ale dyskusje są niemniej poważne niż w inne dni roku. (fot. Sejm RP/sdim.sejm.gov.pl)

• Pod koniec lutego ruszy akcja, która ma wyłonić 460 posłów na tegoroczny XXIII Sejm Dzieci i Młodzieży.
• - Głównym celem Sejmu Dzieci i Młodzieży jest przybliżenie uczestnikom projektu tematyki związanej z procesem legislacyjnym oraz demokracją parlamentarną - pisała o ruszającej akcji Kancelaria Sejmu.

Zgodnie z opublikowanymi w czwartek (23 lutego) informacjami, Kancelaria Sejmu zaczyna poszukiwania posłów na Sejm Dzieci i Młodzieży. Rekrutacja ruszy pod koniec lutego. Młodzi posłowie zbiorą się w Sejmie w dniu swojego święta (1 czerwca).

- Organizatorem XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji oraz Instytutem Pamięci Narodowej. Podobnie jak w zeszłym roku, w ramach realizacji zadania rekrutacyjnego uczniowie będą musieli podjąć działania na rzecz swoich środowisk lokalnych związane z tematyką sesji. Relację z ich przebiegu zamieszczą następnie na platformie internetowej - czytamy.

Docelowo Sejm, który zbierze się 1 czerwca będzie liczył 460 osób, które będą pracować w dwuosobowych zespołach. Wybrani mają reprezentować całą Polskę.

- Głównym celem Sejmu Dzieci i Młodzieży jest przybliżenie uczestnikom projektu tematyki związanej z procesem legislacyjnym oraz demokracją parlamentarną. Dodatkowo intencją organizatorów jest promowanie postaw obywatelskich wśród młodych ludzi - zarysowano cel odbywającego się już po raz dwudziesty trzeci Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Pierwsza sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży odbyła się w 1994 r. z inicjatywy Kancelarii Sejmu oraz Janiny Ochojskiej - Prezesa Polskiej Akcji Humanitarnej.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA