REKLAMA

MON bada sprawę inwigilacji opozycji za rządów PO

  • Autor: PAP
  • 05 grudnia 2015 11:22
MON bada sprawę inwigilacji opozycji za rządów PO Macierewicz: trwa audyt mający na celu sprawdzenie, czy w ubiegłych latach były przestrzegane zasady demokracji i prawa (fot. Silar/Wikipedia/CC BY-SA 3.0)

W Ministerstwie Obrony Narodowej i podległych mu jednostkach trwa audyt mający na celu sprawdzenie, czy w ubiegłych latach były przestrzegane zasady demokracji i prawa - mówi "Gazecie Polskiej Codziennie" szef MON Antoni Macierewicz.

W związku z ujawnioną przez tygodnik "Gazeta Polska" skalą inwigilacji polityków opozycji i opisujących działania władzy dziennikarzy, MON rozważa złożenie doniesienia w tej sprawie do prokuratury – pisze "GPC".

"Co najmniej kilkanaście śledztw prowadzonych w ostatnich siedmiu latach umożliwiło inwigilację polityków Prawa i Sprawiedliwości oraz współpracujących z tą partią ekspertów. A także dziennikarzy opozycyjnych mediów m.in. 'Gazety Polskiej', 'wSieci', 'Do Rzeczy' i 'Naszego Dziennika'" – ujawniła na łamach "Gazety Polskiej" Dorota Kania.

Skala inwigilacji była tak duża, że do wyjaśnienia sprawy niezbędne może być powołanie sejmowej komisji śledczej. Nie wyklucza tego też szef MON – relacjonuje "Codzienna".

"Badamy tę sprawę, w MON-ie i wszystkich podległych mu jednostkach przeprowadzany jest już audyt mający na celu sprawdzenie, czy były przestrzegane zasady demokracji i prawa w ubiegłych latach" – mówi "GPC" minister obrony.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • polityk prawicowy 2015-12-05 20:15:43
    Powinna powstać strona dostępna w serwerze ogólnopolskim na której zostaną ujawnione imiona i nazwiska z jakich miejscowości politycy prawicy byli inwigilowani, celem dobra porządku prawnego jak i publicznego! Pozdrawiam.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA