REKLAMA

MON o relacji Macierewicz-amerykański senator: Absolutnie nic ich nie łączy

  • Autor: GP
  • 21 października 2016 13:33
MON o relacji Macierewicz-amerykański senator: Absolutnie nic ich nie łączy MON: To PGZ opłacała senatora D’Amato po to, aby wspierał polskie interesy w Kongresie. (fot.:youtube.com)

• MON zaprzecza, jakoby Antoni Macierewicz miał związki z amerykańskim senatorem.
• "Minister Macierewicz nie jest przewodniczącym, ani współprzewodniczącym żadnej organizacji na terenie Stanów Zjednoczonych" pisze resort obrony.
• Co więcej, Ministerstwo Obrony zapewnia, że to Polska zabiegała o wsparcie wspomnianego senatora w Kongresie.

Wobec twierdzeń, że Antoni Macierewicz jest związany z senatorem z USA, które pojawiły się po anulowaniu przetargu na śmigłowce Caracal, MON doprecyzował swoje stanowisko. W komunikacie prasowym Ministerstwa Obrony można przeczytać, że nie ma bezpośredniego związku między politykami po obu stronach Atlantyku.

Resort akcentuje, że znajomość Macierewicza i senatora D’Amato jest bardzo świeża.

- Minister Antoni Macierewicz spotkał się po raz pierwszy w życiu z senatorem D’Amato w dniu 30.09.2016 w biurze senackim senatora McCaina - piszą w komunikacie dla prasy urzędnicy resortu obrony. - Minister Macierewicz nie jest przewodniczącym, ani współprzewodniczącym żadnej organizacji na terenie Stanów Zjednoczonych. Na trzy miesiące przed Szczytem Sojuszu Północnoatlantyckiego, który odbył się w Warszawie, Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. nawiązała współpracę z wiodącą w USA firmą zajmującą się komunikacją z organami rządowymi (government relations) – Park Strategies. Zarząd Polskiej Grupy Zbrojeniowej, mając na uwadze bezpieczeństwo Polski, a zwłaszcza kwestie podejmowane podczas warszawskiego Szczytu NATO, postanowił promować interesy Polski i polskiego przemysłu obronnego w czasie tegoż Szczytu.

MON twierdzi w piśmie, że żaden z pracowników Ministerstwa, Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ) nigdy nie był opłacany przez żadną z firm związanych z senatorem D’Amato.

- Odwrotnie, to PGZ opłacała senatora D’Amato po to, aby wspierał polskie interesy w Kongresie USA - stwierdzono w piśmie.

Oskarżenie, którego celem był Antoni Macierewicz pojawiło się, gdy zapowiedział on, że zamiast śmigłowców Caracal Polska kupi amerykańskie Black Hawk. Tę konstrukcję tworzy konsorcjum Sikorsky Aircraft Corporation.

Więcej o specyfikacji śmigłowców, którymi będą latać polskie siły specjalne przeczytasz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA