REKLAMA

MON: pierwszy z Boeingów dla VIP wkrótce w bazie na Okęciu

  • Autor: PAP/JS
  • 08 listopada 2017 15:50
MON: pierwszy z Boeingów dla VIP wkrótce w bazie na Okęciu Wszystkie trzy samoloty tego typu mają być fabrycznie nowe (fot. twitter))

MON zaczyna odbiór pierwszego z trzech Boeingów 737 dla VIP, samolot wkrótce trafi do 1. Bazy Lotnictwa Transportowego – napisał na Twitterze wiceszef MON Bartosz Kownacki.

Wszystkie trzy samoloty tego typu mają być fabrycznie nowe. Początkowo resort zamierzał kupić dwa nowe i jeden używany samolot tego typu, ale po renegocjacjach ustalono, że dostarczone będą tylko nowe maszyny.

Wcześniej do Polski zostały dostarczone dwa mniejsze samoloty do przewozu osób na najwyższych stanowiskach w państwie - Gulfstream G550.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • odświstaka 2017-11-08 16:20:27
    Najwyższy czas aby takie samoloty były w Siłach Powietrznych Polski do takiej roli jaka jest Im przeznaczona. Tusk zaś ze swoimi zausznikami, uznał lot wojskowej maszyny do Smoleńska 10.04.2010r. jako lot cywilny - "na pielgrzymkę", jak dodał w Sądzie Radion Sikorski. To wstyd i hańba, nie tylko dla Tuska ale i całego dewiacyjnego rządu tamtych czasów. Czasów POkrętaczy, oszustów, złodziei oraz ewidentnych zdrajców Polski.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA