REKLAMA

MON potwierdza. Antoni Macierewicz spotka się z doradcą Donalda Trumpa

  • Autor: PAP/KDS
  • 07 stycznia 2018 12:39
MON potwierdza. Antoni Macierewicz spotka się z doradcą Donalda Trumpa 17 stycznia 2018 minister obrony narodowej Antoni Macierewicz spotka się z doradcą prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego (fot. mon.gov.pl)

Kwestie bezpieczeństwa oraz obecność amerykańskich żołnierzy na wschodniej flance NATO. To główne tematy rozmów ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza z gen. Herbertem Raymondem McMasterem. Spotkanie z doradcą prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego zaplanowano na 17 stycznia 2018.

Potwierdziła tym samym wcześniejsze informacje nieoficjalne, że Macierewicz udaje się w styczniu z wizytą do Stanów Zjednoczonych.

Jak dodała, rozmowy będą dotyczyć m.in. kwestii bezpieczeństwa oraz obecności amerykańskich żołnierzy na wschodniej flance NATO.

Poprzednio z wizytą w USA Macierewicz przebywał we wrześniu ub.r.; spotkał się wtedy z sekretarzem obrony Jamesem Mattisem. Rozmowy dotyczyły wtedy zwiększenia amerykańskiej obecności w Polsce, działań Korei Północnej i Rosji, sytuacji w Afganistanie, a także negocjowanej umowy w sprawie dostaw systemu obrony powietrznej Patriot.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA