REKLAMA

MON rozpoczął rozmowy z oferentami śmigłowców dla wojska

  • Autor: PAP
  • 29 października 2016 16:41
MON rozpoczął rozmowy z oferentami śmigłowców dla wojska Jakubowska przekazała też, że dostawy pilnie potrzebnych śmigłowców rozpoczną się już w roku 2017 (niezależnie od dostawy 2 śmigłowców szkoleniowych). (Fot. MON)

Wszyscy trzej oferenci śmigłowców dla polskiego wojska - PZL Mielec, PZL Świdnik oraz Airbus Helicopters - rozpoczęli w mijającym tygodniu rozmowy z prowadzącym zakupy Inspektoratem Uzbrojenia MON – podał w sobotę (29 października) resort obrony.

- MON z satysfakcją stwierdza, że przedstawione nowe oferty w pełni odpowiadają potrzebom SZ, a nawet w zakresie niektórych parametrów są znacznie ciekawsze od ofert składanych poprzednio" - poinformowała w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej MON pełniąca czasowo obowiązki rzecznika resortu Katarzyna Jakubowska.

Jak wskazała Jakubowska, chodzi min. o uzbrojenie śmigłowców oraz zdolności do zwalczania okrętów podwodnych.

Czytaj też: Macierewicz: Pierwsze śmigłowce zostaną dostarczone w 2018 roku

Poinformowała, że znacznie szersza jest także oferta w zakresie offsetowej współpracy z polskimi zakładami przemysłu lotniczego - w tym przede wszystkim z zakładami PZL nr 1 w Łodzi.

Jakubowska przekazała też, że dostawy pilnie potrzebnych śmigłowców rozpoczną się już w roku 2017 (niezależnie od dostawy 2 śmigłowców szkoleniowych).

- W tym samym okresie rozpocznie się też tworzenie w polskich zakładach potencjału serwisowego oraz całkowicie nowego łańcucha dostaw szeroko uwzględniającego możliwości polskiego przemysłu i polskiej myśli technicznej - podała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA