REKLAMA

MON rusza z cyklem wykładów. Wśród prelegentów laureaci Nobla

  • Autor: GP
  • 08 grudnia 2016 14:32
MON rusza z cyklem wykładów. Wśród prelegentów laureaci Nobla MON chce jeszcze w 2016 roku zacząć cykl spotkań z naukowcami. Celem wykładów jest dyskusja o przemyśle zbrojeniowym i roli w nim nauk ścisłych: medycyny, fizyki itp. (fot.:twitter.com/mon_gov_pl)

• Jeszcze w grudniu ruszy seria wykładów i seminariów, które z ramienia Ministerstwa Obrony Narodowej (MON) będzie koordynował wiceminister Wojciech Fałkowski.
• Będą to naukowe prelekcje o broni i nauce we współczesnym przemyśle zbrojeniowym.
• Pierwsze spotkanie w połowie grudnia, następne już w 2017 roku.

Ministerstwo Obrony Narodowej (MON) poinformowało, że rusza z cyklem spotkań naukowych, których celem jest debata o rozwiązaniach i światowych trendach rozwojowych w technice i technologii uzbrojenia.

- Ideą tego projektu jest podkreślenie znaczenia przyszłościowych kierunków działań w danych dziedzinach w drodze dyskusji - podkreśla w komunikacie MON. - Celem przedsięwzięcia ma być nie tylko możliwość zapoznania się z osiągnięciami naukowymi, ale także pogłębienie wiedzy i wymiana doświadczeń (między uczestnikami).

Oceń ministra obrony narodowej

W resorcie Antoniego Macierewicza za ten cykl będzie odpowiadał  podsekretarz stanu Wojciech Fałkowski.

Podsekretarz stanu w MON Wojciech Fałkowski, źródło: youtube.com

MON liczy, że spotkania, w których mają brać udział "laureaci Nagrody Nobla oraz światowej sławy naukowcy", przyczyni się także do promocji polskiego przemysłu zbrojeniowego.

Wykłady w ramach inicjatywy MON będą miały charakter otwarty, natomiast seminaria będą skierowane do ograniczonego kręgu specjalistów i osób zainteresowanych daną problematyką.

Pierwszy wykład jeszcze w grudniu

Inauguracyjny wykład wygłosi prof. Roberta A. Schwartza z Rutgers Medical School w New Jersey. Tematem jego prelekcji będzie zagrażająca życiu zmiana skóry wywoływana lekami. Seminarium, które towarzyszyć będzie wykładowi odbędzie się 15 grudnia br. w Wojskowym Instytucie Medycznym.

Kolejne spotkania z cyklu, który zainicjuje MON będą się już odbywać w 2017 roku.

Czytaj: Będzie sądowa rozprawa między MON i wydawcą ogólnopolskiego dziennika

MON wymienił najbardziej prawdopodobnych prelegentów:

• Robert Gallo – amerykański lekarz, wirusolog, odkrywca pierwszego ludzkiego retrowirusa – HTLV-1,
• Shuji Nakamura – japoński fizyk, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki w 2014 r. otrzymanej wspólnie z Isamu Akasakim i Hiroshi Amano za wynalezienie wydajnej diody emitującej niebieskie światło,
• Kurt Wüthrich – szwajcarski chemik, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii w 2002 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA