REKLAMA

MON: Służby Kontrwywiadu Wojskowego nie werbowały dziennikarza

  • Autor: PAP/MN
  • 31 lipca 2017 21:45
MON: Służby Kontrwywiadu Wojskowego nie werbowały dziennikarza MON informuje: SKW nie prowadziła działań opisanych przez "Gazetę Finansową". (fot. MON)

SKW ani żaden z jej funkcjonariuszy na zlecenie przełożonych nie prowadził działań opisanych przez „Gazetę Finansową” - oświadczyła rzeczniczka MON Anna Pęzioł-Wójtowicz.

Poinformowała, że szef SKW zdecydował o przekazaniu sprawy publikacji do prokuratury.

Chodzi o publikacje "Gazety Finansowej" m.in. o werbowaniu jej dziennikarza i jego spotkaniach z oficerem SKW.

"Ministerstwo Obrony Narodowej, po dogłębnej weryfikacji przez szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego, stwierdza, że służba ta ani żaden z jej funkcjonariuszy na zlecenie przełożonych nie prowadził działań opisanych przez Gazetę Finansową" - napisała w oświadczeniu zamieszczonym na stronach MON rzeczniczka resortu.

Zaznaczyła, że informacja ta została przekazana redakcji oraz autorowi artykułu przed publikacją.

"Równocześnie MON pragnie podkreślić, że - jak wynika z przekazu - jedyną osobą znającą bezpośrednio fałszywego funkcjonariusza SKW jest autor tekstu" - oświadczyła Pęzioł-Wójtowicz.

"Gazeta Finansowa" opisała - jak twierdzi - werbowanie i spotkania swojego dziennikarza z oficerem SKW, do którego miało dojść w czerwcu w warszawskiej siedzibie GIF (Generalnego Inspektoratu Farmaceutycznego) i restauracjach przy placu Teatralnym.

Po publikacji w ubiegły piątek, SKW oświadczyła, że działa zgodnie z prawem, a przytoczone w publikacji zarzuty uznała za prowokację wymierzoną w MON i SKW. Szef służby zlecił przegląd spraw operacyjnych dla zweryfikowania informacji o ewentualnych bezprawnych działaniach SKW. Służba zapewniła, że prokuratura nie zwróciła się o materiały w sprawach opisanych w publikacjach Gazety Finansowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA