REKLAMA

Morawiecki: Nie ma obaw inwestorów. Sprawa TK ich nie niepokoi

  • Autor: PAP/GP
  • 06 kwietnia 2016 13:19
Morawiecki: Nie ma obaw inwestorów. Sprawa TK ich nie niepokoi W trakcie spotkania z mediami wicepremier powiedział też, że jeszcze przed wakacjami opracowany zostanie pierwszy pakiet ustaw wspierających przedsiębiorców. (fot.: Wikipedia.org/CC)

W ocenie wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego kryzys wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce nie ma wpływu na gospodarkę i zagranicznych inwestorów.

Morawiecki był o to pytany na spotkaniu z dziennikarzami w Rzeszowie.

Zdaniem wicepremiera, konflikt raczej osadza się w mediach, w prasie, w dyskusjach.

- Nie widzę wśród inwestorów zagranicznych tego typu zaniepokojenia - powiedział w środę wicepremier.

Dodał, że widzi natomiast ogólne zaniepokojenie m.in. inwestorów związane z sytuacją na Ukrainie, w ogóle geopolityczną sytuacją związaną z imigracją, zamachami terrorystycznymi.

- To jest coś co niepokoi przedsiębiorców, a kwestie praworządności w Polsce właściwie nikt nie kwestionuje - podkreślił Morawiecki.

W trakcie spotkania z mediami wicepremier powiedział też, że jeszcze przed wakacjami opracowany zostanie pierwszy pakiet ustaw wspierających przedsiębiorców.

- Chcielibyśmy, żeby to był zauważalny pakiet dla władzy i biznesu. Zaczniemy o nim komunikować już w maju, a jeszcze przed wakacjami przejdzie przynajmniej przez rząd, jeżeli nie przez parlament - mówił Morawiecki.

Wicepremier spotkał się w Rzeszowie z przedsiębiorcami, którym przedstawił "Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju". Podkreślił, że jest to strategia zrównoważonego rozwoju gospodarczego kraju.

Plan opiera się na pięciu filarach: reindustrializacji, rozwoju innowacyjnych firm, kapitale dla rozwoju, ekspansji zagranicznej oraz rozwoju społecznym i regionalnym.

Zakłada on m.in. "mądre wzmocnienie industrializacji, czyli zwiększenie wytwórczości" oraz wsparcie dla eksportu. Przewiduje też zmiany w ustawie o zamówieniach publicznych, które mogłyby zmniejszyć wagę kryterium cenowego i preferować małe i średnie przedsiębiorstwa, kładzie m.in. nacisk na cyfryzację kraju i rozwój innowacyjności.

W Rzeszowie w środę wicepremier będzie także uczestniczył w otwarciu Centrum Badawczo-Rozwojowego Pratt & Whitney.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Kibol 2016-04-06 22:17:22
    Podziwiam cynizm tego narodowo-socjalistycznego bankstera który jest przekonany że wszystko można kupić. Trzeba tylko dać dobrą łapówkę.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA