REKLAMA

Morawiecki o perspektywie rozwoju dla miast i miasteczek

  • Autor: PAP/GP
  • 16 lutego 2016 15:39
Morawiecki o perspektywie rozwoju dla miast i miasteczek Trzebiatów w województwie zachodniopomorskim (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0)

Rozwój nie może być tylko rozwojem metropolitalnym, dla dużych miast - mówił we wtorek (16 lutego) wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki. - Musimy tworzyć też perspektywę do rozwoju dla miast i miasteczek zapomnianych, powiatowych - dodał.

- Rozwój nie może być tylko rozwojem metropolitarnym, rozwojem dla dużych miast, że oto wysysa krew z mniejszych ośrodków. Musimy bardziej w modelu francuskim, czy niemieckim tworzyć też perspektywę do rozwoju dla miast i miasteczek zapomnianych, powiatowych, w dużym stopniu dotyczy to też po prostu Polski Wschodniej. W związku z tym nasze plany infrastrukturalne, kolejowe i drogowe w dużym stopniu będą dotyczyć tych miejsc - powiedział wicepremier.

- Pociąg z Radomia do Warszawy jechał krócej przed wojną niż dzisiaj, a remontujemy te tory cztery, czy pięć lat - dodał. - Musimy przełamać ten imposybilizm - zaznaczył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA