REKLAMA

Morawiecki: Polska pozytywnie ocenia dotychczasowe rezultaty rozmów o Brexicie

  • Autor: PAP/AT
  • 14 grudnia 2017 12:06
Morawiecki: Polska pozytywnie ocenia dotychczasowe rezultaty rozmów o Brexicie W zakresie Brexitu jesteśmy dzisiaj pozytywnie zbudowani tymi dotychczasowymi rezultatami negocjacji - powiedział premier (Mateusz Morawiecki, fot.twitter.com/PremierRP)

Pozytywnie oceniamy dotychczasowe rezultaty negocjacji w sprawie Brexitu - powiedział dziennikarzom premier Mateusz Morawiecki, który spotka się z premier Wielkiej Brytanii Theresą May na szczycie Rady Europejskiej w Brukseli.

Morawiecki, który przybył w czwartek (14 grudnia)do Brukseli na szczyt unijny podkreślił, że jednym z głównym tematów szczytu będzie Brexit.

"W zakresie Brexitu jesteśmy dzisiaj pozytywnie zbudowani tymi dotychczasowymi rezultatami negocjacji. Nasze dwa podstawowe postulaty dotyczące naszych obywateli - obywateli Polski, o których musimy dbać - a także tematy finansowe, zostały pozytywnie zaadresowane. Uważamy, że jest to dobry kierunek działań" - powiedział premier.

Czytaj też: Premier o liście Tuska: Nasze podejście znajduje coraz większe zrozumienie

W ubiegłym tygodniu Komisja Europejska i Wielka Brytania porozumiały się w sprawie pierwszej fazy rozmów dotyczących Brexitu, dając tym samym unijnym przywódcom możliwość otwarcia drugiej fazy negocjacji, dotyczącej przyszłych relacji handlowych między stronami. Londyn i Bruksela zapewniają, że prawa obywateli unijnych w Wielkiej Brytanii i brytyjskich w UE będą chronione.

W piątek (15 grudnia) szefowie państw i rządów spotkają się w gronie 27 krajów, bez Wielkiej Brytanii. Unijna "27" ma ocenić, czy postęp w dotychczasowych negocjacjach w sprawie Brexitu jest wystarczający, by można było przejść do drugiej fazy rozmów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Eugeniusz 2017-12-15 10:38:44
    Szanowny Panie Premierze! Czegoś w Pana retoryce nie rozumiem? Co to znaczy "oceniamy" pozytywnie negocjacje BREXITU? Jak poczytać polską prasę (rządową) to można mieć obawy o zgodność Państwa przekazu. Jak posłuchać wypowiedzi rządzących w R.P., również otrzymamy wątpliwości co do zgodności polskich ocen wewnętrznych z Premiera Rządu R.P. przekazem. Prywatnie rzecz ujmując: nie wiem czy jest się z czego cieszyć? Sporo naszych Rodaków wyjechało z Polski bez UE, do Europy z UE, potem wyjechali z Polski w UE do UE, ale wkrótce mogą być ponownie poza strukturami UE, a to już nasuwa wątpliwości, tym bardziej, że Pan Waszczykowski nie jest w swych komunikatach zbyt klarowny, a i to określenie jest możliwym najdelikatniejszym w stosunku do polskiego Ministra Spraw Zagranicznych. Jak sądzę, będzie Pan o powyższe pytany. A druga prywatność, to Pana spiętość w europejskich prezentacjach medialnych (np. z p. MACRON) była nazbyt widoczna. O co chodzi? Czy Polska ma nowy kłopot? PozdrawiamREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA