REKLAMA

Morawiecki przygotowuje plan rozwoju dla kraju

  • Autor: PAP/GP
  • 09 lutego 2016 17:43
Morawiecki przygotowuje plan rozwoju dla kraju Według Morawieckiego strategia rozwoju przygotowywana przez ministerstwo rozwoju ma służyć mieszkańcom terenów mniej do tej pory zadbanych. (fot.: pixabay.com)

Plan rozwoju kraju na najbliższe lata autorstwa wicepremiera Mateusza Morawieckiego będzie zaprezentowany i przyjęty przez rząd prawdopodobnie w przyszłym tygodniu - podają źródła zbliżone do rządu.

We wtorek (9 lutego) na posiedzeniu rządu ministrowie zajęli się m.in. propozycją wprowadzenia bezpłatnych leków dla osób starszych. Wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki - według zapowiedzi premier Beaty Szydło - miał też przedstawić plan rozwoju kraju w najbliższych latach.

- Zdecydowaliśmy, że program będzie przedstawiony w najbliższym czasie, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Nie chcieliśmy, żeby procedowany we wtorek w Sejmie projekt 500 plus był jednocześnie omawiany, także w mediach, z ważnymi dla nas założeniami - poinformowało źródło w rządzie.

Przyjęcie przez rząd planu rozwojowego zapowiedziała w poniedziałek szefowa rządu. Premier Szydło, odpowiadając na pytania na konferencji prasowej po spotkaniu z premierem Węgier Viktorem Orbanem w Budapeszcie, powiedziała, że jej rząd wprowadza obecnie pakiet reform zapowiadanych podczas kampanii wyborczej.

- Jutro rząd przyjmie projekty prorozwojowe, plan rozwojowy, który chcemy przez najbliższe cztery lata realizować" - powiedziała.

Według Morawieckiego strategia rozwoju przygotowywana przez ministerstwo rozwoju ma służyć mieszkańcom terenów mniej do tej pory zadbanych; kluczowy będzie rozwój zrównoważony społecznie i regionalnie.

Jak mówił w poniedziałek dziennikarzom wicepremier i minister rozwoju, jego strategia będzie dotyczyła tego, w jaki sposób Polska powinna się rozwijać w kolejnych latach. Jak mówił, celem jest również rozwój w ramach regionów; jako przykład podał województwo mazowieckie: jak mówił, w części tego województwa średnia dochodów na mieszkańca przekracza średnią unijną, ale są takie części, które charakteryzują się niewielkim dochodem na mieszkańca.

Przeczytaj: Minister Rafalska o Programie 500+

W ramach programu rozwoju duży nacisk kładziony ma być również na miejsca pracy. Na to, by - jak mówił Morawiecki - polskie firmy tworzyły coraz większą wartość dodaną, żeby wzmacniać polski eksport, właśnie po to, by wartość dodana firm tworzyła miejsca pracy, i to lepiej płatne, bo jeśli firmy osiągają wyższe marże na sprzedaży swoich produktów, to jednocześnie mogą więcej zapłacić swoim pracownikom.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA