REKLAMA

MRPiPS dementuje: nie ma prac nad podatkiem od ubezpieczenia pielęgnacyjnego

  • Autor: GP
  • 05 października 2016 09:15
MRPiPS dementuje: nie ma prac nad podatkiem od ubezpieczenia pielęgnacyjnego MRPiPS informuje, że nie prowadzi żadnych prac nad wprowadzeniem podatku pielęgnacyjnego.. (fot.:pixabay.com/domena publiczna)

• Po zapowiedzi artykułu w prasie, dotyczącego opodatkowania płac pod kątem ubezpieczenia pielęgnacyjnego MRPiPS prostuje doniesienia.
• Resort Rodziny i Pracy nie prowadzi prac nad rozwiązaniami, które miałyby wprowadzić kolejną składkę.

Resort, pod kierownictwem minister Elżbiety Rafalskiej, wystosował dementi wobec doniesień medialnych o wprowadzeniu ubezpieczenia pielęgnacyjnego

We wtorek (4 października) informację o nowej opłacie podał portal 300polityka.pl. Portal publikował okładkę dziennika "Fakt" z następnego dnia (5 października). Jeden z okładkowych tematów, pod tytułem "Polaku! Zapłacisz nowy podatek" miał dotyczyć "nakazu płacenia od każdej pensji ubezpieczenia pielęgnacyjnego". Taki cytat widniał na publikowanej w internecie okładce dziennika. Dalej informowano o tym, że podatek pielęgnacyjny ma wynosić nawet 2 proc. pensji.

MRPiPS dementuje te doniesienia i informuje, że w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie są prowadzone, ani planowane żadne prace nad wprowadzeniem ubezpieczenia pielęgnacyjnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA