REKLAMA

MSP zawiadamia prokuraturę ws. sprzedaży akcji KWB Adamów i spółki Meble Emilia

  • Autor: PAP/JS
  • 06 czerwca 2016 09:04
MSP zawiadamia prokuraturę ws. sprzedaży akcji KWB Adamów i spółki Meble Emilia Minister Skarbu Państwa złożył do Prokuratury Krajowej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w sprawie prywatyzacji Kopalni Węgla Brunatnego Adamów oraz spółki Meble Emiliafot (facebook.com)

Minister Skarbu Państwa złożył do Prokuratury Krajowej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w sprawie prywatyzacji Kopalni Węgla Brunatnego Adamów oraz spółki Meble Emilia - poinformował resort w komunikacie prasowym.

Zawiadomienia dotyczą procesów sprzedaży 85 proc. udziałów spółki Meble Emilia sp. z o.o. oraz 85 proc. akcji Kopalni Węgla Brunatnego Adamów SA.

W przypadku sprzedaży akcji spółki KWB Adamów MSP uważa, że możliwe jest popełnienie przestępstwa przez zawarcie umowy sprzedaży akcji poniżej ich wartości, co doprowadzić miało do powstania po stronie Skarbu Państwa szkody majątkowej w wysokości co najmniej 88,995 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA