REKLAMA

MSWiA: Błaszczak pogratulował Straży Pożarnej i GOPR. "Umacniacie etos służb"

  • Autor: PAP/GP
  • 25 listopada 2016 10:55
MSWiA: Błaszczak pogratulował Straży Pożarnej i GOPR. "Umacniacie etos służb" Minister Mariusz Błaszczak odwiedził Podkarpacie. (fot.:twitter.com/mswia_gov_pl)

Funkcjonariusze, którzy nawet poza służbą reagują, kiedy zagrożone jest zdrowie i życie ludzkie, to przykład umacniania etosu służby w formacjach, które są odpowiedzialne za bezpieczeństwo obywateli - podkreślił w piątek szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Minister spraw wewnętrznych i administracji, który odwiedza Podkarpacie, w rzeszowskiej komendzie miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, nagrodził policjantów, pograniczników oraz strażaków.

"Funkcjonariusze, którzy dziś zostali wyróżnieni, są przykładem tego, że nawet poza służbą reagują, kiedy widzą, że dzieje się coś złego, kiedy zagrożone jest zdrowie i życie ludzkie. To jest przykład przywracania, umacniania etosu służby w formacjach, które są odpowiedzialne za bezpieczeństwo obywateli naszego kraju" - powiedział Błaszczak.

Oceń szefa MSWiA

Szef MSWiA spotkał się również z ratownikami Bieszczadzkiej Grupy GOPR, którzy w tym roku obchodzą 55-lecie swojej działalności. Wręczył też medale "Młody Bohater" czterem chłopcom, których działania przyczyniły się do uratowania życia ludzkiego.

Po południu minister otworzy posterunek w Korczynie oraz przywróci jednostkę policji w Wiśniowej. W miejscowości Miejsce Piastowe Błaszczak spotka się z uczniami Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. B. Markiewicza, gdzie przeprowadzi dla młodzieży lekcję na temat bezpieczeństwa. Szef MSWiA odwiedzi także Polsko-Słowackie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Barwinku.

Medale "Młody Bohater" to wyróżnienia MSWiA dla dzieci i młodzieży, które postawą obywatelską służą za przykład, źródło: twitter.com/mswia_gov_pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • kros44 2016-11-26 18:13:14
    250zł dla policjanta, 2,5zł dla emeryta- tak wygląda Państwo policyjne!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA