REKLAMA

MSWiA. Minister Błaszczak odznaczył zasłużonych: Dziękuję za ofiarność

  • Autor: GP
  • 25 października 2016 14:07

• W MSWiA przekazano uroczyście odznaczenia dla funkcjonariuszy służb mundurowych.
• Mariusz Błaszczak podkreślił, jak bardzo ich postawa jest istotna dla etosu pracy w służbach państwa.
• Odznaczono, miedzy innymi policjantów, strażaka i funkcjonariuszy Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu.

W poniedziałek (24 października) szef MSWiA, Mariusz Błaszczak odznaczył funkcjonariuszy służb, którzy "zadbali o życie i zdrowie innych".

- Kiedy objąłem stanowisko ministra spraw wewnętrznych i administracji postawiłem komendantom zadanie, aby odtworzyć etos służby w formacjach, których zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo obywateli - powiedział minister Mariusz Błaszczak. Po tych słowach wręczał nagrody dla funkcjonariuszy, którzy odznaczyli się heroizmem w pełnieniu swoich obowiązków.

 Ministerstwo w nocie po wydarzeniu wyliczało, jakie przyznano wyróżnienia:

- Krzyże Zasługi za Dzielność nadane przez prezydenta, a wręczone przez ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka, otrzymało 14 policjantów i jeden strażak. Dwóch funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz dwóch policjantów otrzymało Medale za Ofiarność i Odwagę. Minister Mariusz Błaszczak zdecydował także o przyznaniu nagród za szczególne zaangażowanie, które otrzymało łącznie 20 funkcjonariuszy Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Biura Ochrony Rządu.

Czytaj: Minister Błaszczak zapowiada modernizację policji

Wśród odznaczonych znalazł się m.in. sierżant sztabowy Robert Dymkowski. 14 czerwca 2015 roku w Olsztynie podczas służby udaremnił próbę samobójczą mężczyzny.

Odznaczono także kapitana Artura Głowackiego, sierżantów Krystynę Pakowską oraz Tomasza Sikorę. Medal za ofiarność i Odwagę otrzymali m.in. kapral SG Hubert Fiedorowicz oraz kapral SG Krzysztof Olechno.

Szef MSWiA przypomniał o przyjętym przez Radę Ministrów programie modernizacyjnym służb.

Prace nad ustawą rozpoczęły się z inicjatywy ministra Mariusza Błaszczaka. Ten projekt MSWiA stanowi nawiązanie do programu modernizacyjnego zapoczątkowanego przez premiera Jarosława Kaczyńskiego w 2007 r.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, modernizacja obejmie wszystkie służby podległe MSWiA. Kwoty przydzielone im w ustawie zależą od potrzeb i zadań realizowanych przez każdą z formacji. Z całej kwoty ok. 610 mln zł będzie przeznaczonych na podwyżki, które dotyczyć będą około 150 tys. funkcjonariuszy oraz około 30 tys. pracowników cywilnych.

Ustawa zakłada też realizację nowych inwestycji i zakupy. Szczególny nacisk położono na wyposażenie funkcjonariuszy w nowoczesny sprzęt, dzięki któremu będą oni mogli sprostać stojącym przed nimi współcześnie wyzwaniom. Na ten cel przeznaczono ok. 780 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA