REKLAMA

MSWiA nie chce ingerować w czas pracy urzędników

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorządowy.pl
  • 24 lutego 2016 10:02
MSWiA nie chce ingerować w czas pracy urzędników (fot.:pixabay.com)

• Czy MSWiA mogłoby doprowadzić do zmian pracy godzin urzędów państwowych i samorządowych tak aby dopasować go do potrzeb obywateli – spytała posłanka Kukiz’15 w poselskiej interpelacji.
• Ustalenie czasu pracy pracowników zatrudnionych urzędzie, pozostaje wyłącznie domeną pracodawcy samorządowego – odpowiedział podsekretarz Sebastian Chwałek

W styczniu posłanka Kukiz’15 Małgorzat Zwiercan złożyła interpelację z zapytaniem do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o możliwość zmiany godzin pracy urzędów państwowych i samorządowych.

- W swoich zapowiedziach Prezes Rady Ministrów mówiła, że „Państwo jest dla obywateli, a nie odwrotnie”. Podzielając tę opinię, chcę zwrócić uwagę na problem dostępności urzędów dla obywateli. Urzędy państwowe czy samorządowe pracują w godzinach 8-16, od poniedziałku do piątku. Taki system pracy urzędników utrudnia, pracującym obywatelom, możliwość załatwienia sprawy w urzędzie. Większość Polaków pracuje właśnie w godzinach pracy urzędów, dlatego konieczność załatwienia spraw urzędowych wiąże się z nieobecnościami w pracy, co przy dużej konkurencyjności na rynku pracy, nie zyskuje przychylności pracodawców – napisała posłanka.

Więcej na PortalSamorządowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA