REKLAMA

MSWiA opublikowało rozporządzenie ws. odbudowy po nawałnicach

  • Autor: PAP/JS
  • 17 sierpnia 2017 17:31
MSWiA opublikowało rozporządzenie ws. odbudowy po nawałnicach Rozporządzenie premiera ws. "gmin poszkodowanych w wyniku działania żywiołu w sierpniu 2017 r." zostało zamieszczone na stronie internetowej MSWiA (fot.premier.gov.pl/P. Tracz)

MSWiA opublikowało po południu rozporządzenie, które upraszcza procedury administracyjne związane z remontem lub odbudową domów i mieszkań zniszczonych albo uszkodzonych w wyniku sierpniowych nawałnic.

Rozporządzenie premiera ws. "gmin poszkodowanych w wyniku działania żywiołu w sierpniu 2017 r." zostało zamieszczone na stronie internetowej MSWiA.

Dokument wraz z załącznikiem określa gminy, w których stosuje się szczególne zasady odbudowy, remontów i rozbiórek obiektów budowlanych zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku działania żywiołu. Rozporządzenie będzie ważne przez dwa lata od dnia jego wejścia w życie.

"W dokumencie zawartych jest 100 gmin - 10 z województwa pomorskiego, 28 z województwa kujawsko-pomorskiego, pozostałe z województwa wielkopolskiego. W tych gminach obowiązują uproszczone procedury związane z uzyskiwaniem zgód na odbudowę i remonty budynków" - powiedział wcześniej w czwartek szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Jak poinformował na konferencji prasowej, kwota odszkodowania na odbudowę budynków mieszkalnych będzie podwyższona do 200 tys. zł. Dotychczas ta kwota wynosiła do 100 tys. zł. "To nie jest ostatnie słowo. Jeżeli będzie taka potrzeba, to ta kwota może ulec podwyższeniu" - powiedział Błaszczak.

Rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak poinformował, że liczba budynków, które zostały uszkodzone w wyniku nawałnic, wynosi ogółem 4154. 3005 z nich to budynki mieszkalne, głównie na Pomorzu i Kujawach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA