REKLAMA

MSWiA pracuje nad nowymi rozwiązaniami w kwestii bezpieczeństwa

  • Autor: GP
  • 02 grudnia 2015 10:02
MSWiA pracuje nad nowymi rozwiązaniami w kwestii bezpieczeństwa Błaszczak: Antyterroryzm wymaga koordynacji działalności służb specjalnych, najważniejszą rolę w tej mierze ma ABW (fot. A.Grycuk, wikipedia.org, licecnja: CC BY-SA 3.0))

Minister spraw wewnętrznych i administracji zapowiedział, że do laski marszałkowskiej wpłynie nowa ustawa antyterrorystyczna. Mariusz Błaszczak zwołał spotkanie w tej sprawie 2 grudnia.

- Projekt ustawy antyterrorystycznej jest przygotowywany. (…) Został powołany specjalny zespół, który pracuje nad tą sprawą - mówił na antenie Polsat News polityk.

- Jest to niezwykle ważne w kontekście zamachów we Francji – informował Mariusz Błaszczak. Zaznaczył, też że prace nad tak ważną ustawą wymagają czasu. – Chodzi o koordynację działalności służb specjalnych, niewątpliwie najważniejszą rolę w tej mierze ma ABW.

Szef MSWiA poinformował, że w środę (2 grudnia) odbędzie się spotkanie zespołu zajmującego się tą kwestią.

Trybunał Konstytucyjny w centrum uwagi

W wywiadzie szef MSWiA odniósł się do bieżących wydarzeń politycznych. Skomentował m.in. kwestie dotyczące powołania nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego i pakietu demokratycznego.

Polityk stwierdził, że nie ma podstaw by zarzucać bezprawność postępowania jakie PiS przeprowadza w parlamencie. Dodał, że dziwi go oczekiwanie apolityczności od tego ciała.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA