REKLAMA

MSZ informuje o posiedzeniu Rady Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych

  • Autor: GP
  • 12 kwietnia 2016 20:56
MSZ informuje o posiedzeniu Rady Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Minister Witold Waszczykowski przyjmujący jedną z zagranicznych delegacji. (fot.:twitter.com/MSZ_RP)

• Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski brał udział w obradach Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
• Spotkanie odbyło się we wtorek (12 kwietnia).

MSZ informuje w oficjalnym komunikacie:

Z udziałem ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego 12 kwietnia odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych w jej odnowionym składzie. Przewodniczącym Rady został wybrany prof. Zbigniew Lewicki. Dyrektor Instytutu, dr Sławomir Dębski, przedstawił Radzie sprawozdanie z działalności PISM w 2015 r. i plan działania na rok 2016. Dokumenty te zostały zatwierdzone przez Radę. Dr Sławomir Dębski omówił również z Radą długofalową koncepcję działalności Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Polski Instytut Spraw Międzynarodowych jest państwową jednostką organizacyjną, nadzorowaną przez ministra właściwego do spraw zagranicznych. Do zadań Instytutu należy m.in. prowadzenie badań naukowych w zakresie spraw międzynarodowych, przygotowywanie analiz, ekspertyz i studiów prognostycznych z zakresu spraw międzynarodowych oraz upowszechnianie w społeczeństwie polskim wiedzy z dziedziny współczesnych stosunków międzynarodowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA