REKLAMA

MSZ odpowiada Rosjanom w sprawie słów Waszczykowskiego

  • Autor: PAP/GP
  • 26 listopada 2015 17:21
MSZ odpowiada Rosjanom w sprawie słów Waszczykowskiego Wejście do siedziby Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Warszawa (fot. Ł.Plewnia, flickr.com, licencja: CC BY-SA 2.0)

Późnym popołudniem 26 listopada Ministerstwo Spraw Zagranicznych zabrało stanowisko wobec wcześniejszych informacji płynących z Moskwy. MSZ opublikowało komunikat, w którego treści ustosunkowuje się do obaw Rosjan.

Dyplomatyczną wymianę zdań zapoczątkował minister Waszczykowski środowym wywiadem. Odniósł się w nim, do zawartego w 1997 roku, porozumienia NATO-Rosja, a zwłaszcza do kwestii obecności w Europie sił zbrojnych Federacji i Sojuszu.

MSZ Rosji w czwartek zareagowało krytycznie na te wypowiedzi. Nazwało je niebezpiecznymi i skrajnie prowokacyjnymi.

Oświadczenie MSZ

Ze zdziwieniem przyjąłem wypowiedź pani Marii Zacharowej, rzeczniczki MSZ Federacji Rosyjskiej, która najwyraźniej niewłaściwie zrozumiała wypowiedź ministra Witolda Waszczykowskiego z wczorajszego wywiadu opublikowanego przez "Gazetę Wyborczą".

Minister Witold Waszczykowski nie odnosił się w niej przecież do Aktu Stanowiącego NATO-Rosja, przyjętego w 1997 roku, lecz do deklaracji politycznej NATO, która dotyczy m.in. nierozmieszczania dużych jednostek wojskowych w Europie Środkowej. Wnioski wyciągnięte przez rzeczniczkę rosyjskiego MSZ były zatem całkowicie bezpodstawne.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA