REKLAMA

MSZ: Polska przyjmuje do wiadomości wyniki referendum w Turcji

  • Autor: aw/PAP
  • 18 kwietnia 2017 10:48
MSZ: Polska przyjmuje do wiadomości wyniki referendum w Turcji Referendum w Turcji odbyło się 16 kwietnia 2017 (fot.pixabay)

Polska przyjmuje do wiadomości wyniki referendum w Turcji 16 kwietnia 2017 r. i czeka na ich oficjalne potwierdzenie - podkreśla Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

"Turcja pozostaje dla nas strategicznym partnerem w NATO i w szeroko pojętej strukturze bezpieczeństwa. Liczymy na dalszy rozwój tradycyjnie dobrych stosunków dwustronnych oraz rozwój relacji z Unią Europejską" - czytamy w komunikacie resortu spraw zagranicznych.

Turecka komisja wyborcza przekazała, że w referendum konstytucyjnym 51,4 procentami głosów zwyciężyli zwolennicy prezydenckiego system rządów, który zastąpi dotychczasowy system parlamentarny; było ich o 1,25 mln więcej niż głosujących przeciwko wprowadzaniu zmian. Ostateczne wyniki referendum w Turcji mają być znane w ciągu 10-11 dni.

Według wspólnej misji OBWE i Rady Europy procedury zastosowane w kampanii i podczas referendum w Turcji nie spełniały międzynarodowych standardów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA