REKLAMA

MSZ: Polsko-tajskie konsultacje polityczne w Bangkoku

  • Autor: jk
  • 14 października 2016 12:45
MSZ: Polsko-tajskie konsultacje polityczne w Bangkoku Spotkanie wiceszefów dyplomacji Polski i Tajlandii było również okazją do omówienia bieżących wyzwań regionalnych ze szczególnym uwzględnieniem kwestii bezpieczeństwa międzynarodowego i nielegalnej migracji. (Fot. MSZ)

- Z zadowoleniem przyjęłam gotowość aktywizacji dialogu politycznego pomiędzy naszymi krajami na wysokim szczeblu - podkreśliła wiceminister Joanna Wronecka.

Relacje dwustronne oraz bieżące wyzwania w Europie i w Azji były głównymi tematami rozmowy wiceminister Joanny Wroneckiej z wiceszefem tajskiej dyplomacji Panyarak Poolthup.

- Współpraca gospodarcza, ze szczególnym uwzględnieniem sektora rolno-spożywczego, transportowego oraz turystyki nadal wymaga większej aktywności po obu stronach - powiedział wiceminister Panyarak Poolthup. - Potencjał gospodarczy Polski i jej rola w UE są atrakcyjne dla naszego biznesu. Gotowość PLL LOT do powrotu do Tajlandii doskonale wzmocni nasze starania o pogłębienie współpracy, m.in. w turystyce - dodał.

Czwartkowe (13 października) spotkanie wiceszefów dyplomacji Polski i Tajlandii było również okazją do omówienia bieżących wyzwań regionalnych ze szczególnym uwzględnieniem kwestii bezpieczeństwa międzynarodowego i nielegalnej migracji.

Ponadto, poruszono temat współpracy w ramach działalności organizacji międzynarodowych oraz kwestię kandydatury Polski do Rady Bezpieczeństwa ONZ na kadencję 2018-2019.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA