REKLAMA

MSZ potwierdziło tragiczną informację. Polak wśród ofiar zamachów w Brukseli

  • Autor: PAP/GP
  • 30 marca 2016 07:31
MSZ potwierdziło tragiczną informację. Polak wśród ofiar zamachów w Brukseli We wtorek wieczorem minister zdrowia Belgii Maggie De Block podała na Twitterze, że liczba ofiar wynosi 32 osoby, a rannych - 340. (fot.: Belgijska funkcjonariusz policji, Eoghan OLionnain/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

• Wśród ofiar śmiertelnych zeszłotygodniowych zamachów w Brukseli jest osoba z polskim obywatelstwem - poinformowało MSZ.
• Z uwagi na dobro rodzin nie ujawniono szczegółowych informacji o zmarłym ani o Polakach, którzy w zamachach odnieśli rany.

Belgijska prokuratura poinformowała we wtorek (29 marca), że zidentyfikowano już wszystkie 32 ofiary śmiertelne zamachów. Trzej ranni polscy obywatele są obecnie hospitalizowani, a służby konsularne zapewniły, że pozostają w kontakcie z ich rodzinami.

Do samobójczych zamachów w stolicy Belgii doszło 22 marca. Na lotnisku w Zaventem eksplodowały dwa ładunki wybuchowe. Do wybuchu doszło także w kolejce podziemnej pomiędzy stacjami Schuman i Maelbeek w bezpośrednim sąsiedztwie Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej i Rady UE. Do przeprowadzenia zamachów terrorystycznych przyznało się Państwo Islamskie.

Przeczytaj: Prezydent w USA. Zobacz materiał video Kancelarii Prezydenta

We wtorek wieczorem minister zdrowia Belgii Maggie De Block podała na Twitterze, że liczba ofiar wynosi 32 osoby, a rannych - 340. Nie sprecyzowano, czy władze wliczają w ten najnowszy bilans trzech zamachowców samobójców, którzy przeprowadzili ataki bombowe na lotnisku i stacji metra.

Według danych prokuratury wśród ofiar śmiertelnych zamachów jest 17 Belgów i 15 obcokrajowców (albo 18 jeśli weźmie się pod uwagę Belgów mających jeszcze jedno obywatelstwo).

90 rannych osób przebywa wciąż w 28 szpitalach belgijskich, a cztery osoby są hospitalizowane za granicą: we Francji i w USA. Łącznie 49 osób leczy się na oddziałach intensywnej terapii. Jedna trzecia pacjentów przebywa w specjalistycznych ośrodkach leczenia poparzeń.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA