REKLAMA

MSZ: Ppodsekretarz stanu Robert Grey wziął udział w konsultacjach politycznych w Meksyk

  • Autor: MN
  • 12 listopada 2016 10:14
MSZ: Ppodsekretarz stanu Robert Grey wziął udział w konsultacjach politycznych w Meksyk Robert Grey został nominowany na podsekretarza stanu 30 września 2016 r. (fot. MSZ)

Podsekretarz stanu Robert Grey wziął udział w konsultacjach politycznych w Meksyku, spotkał się m.in. z meksykańskimi dyplomatami i tamtejszą Polonią.

- Meksyk jest bardzo ważnym partnerem politycznym i eksportowym Polski w regionie Ameryki Łacińskiej i Karaibów. W przyszłości mamy nadzieję na strategiczne partnerstwo - podkreślił wiceszef polskiego MSZ w Meksyku.

W dniach 10-11 listopada odbyła się dziesiąta runda dwustronnych konsultacji politycznych na szczeblu wiceministrów. Ze strony meksykańskiej konsultacjom przewodniczył wiceminister spraw zagranicznych Meksyku, ambasador Carlos de Icaza.

Spotkanie było okazją do rozmowy o dwustronnych stosunkach politycznych, gospodarczych i kulturalnych, a także o relacjach w obszarze naukowo-technicznym i w zakresie rozwoju bazy traktatowej. Wśród tematów rozmów znalazła się także współpraca w wymiarze wielostronnym i regionalnym, tj. migracje, klimat, współpraca w OECD, wymiana poparć w ONZ i sytuacja po wyborach prezydenckich w USA.

Wiceszef polskiej dyplomacji spotkał się ponadto z przedstawicielami sektora gospodarczego, m.in. meksykańskiej agencji promocji handlu i inwestycji ProMéxico, Rady Przedsiębiorców Handlu Zagranicznego, Inwestycji i Technologii (COMCE) oraz Centrum OECD w Meksyku.

W trakcie wizyty w Meksyku wiceminister Grey spotkał się także z meksykańską Polonią oraz złożył kwiaty pod pomnikiem pianisty i ministra spraw zagranicznych RP Ignacego Paderewskiego w centrum miasta Meksyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA