REKLAMA

MSZ przesłało kondolencje do władz Belgii

  • Autor: PAP/MSZ
  • 23 marca 2016 07:39
MSZ przesłało kondolencje do władz Belgii Waszczykowski: Musimy połączyć nasze wysiłki w walce z terroryzmem. (fot.:twitter.com/msz_rp)

• W nocy z 22 na 23 marca polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wystosowało komunikat.
• W informacji resort przekazuje treść notatki dyplomatycznej, którą wystosował do władz Belgii w związku z zamachami, które dotknęły społeczność tego kraju we wtorkowy poranek.

Minister Witold Waszczykowski przesłał do swojego belgijskiego odpowiednika następujący komunikat:

- Jesteśmy głęboko wstrząśnięci w związku z szokującymi wiadomościami o serii ataków, które dotknęły Brukselę - napisał minister Witold Waszczykowski w przesłanej dzisiaj do belgijskiego ministra spraw zagranicznych Didiera Reyndersa depeszy kondolencyjnej.

- W imieniu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i swoim własnym pragnę wyrazić najgłębsze kondolencje. Nasze myśli są z rodzinami ofiar, jak i wszystkimi dotkniętymi tą tragedią - zaznaczył szef polskiej dyplomacji.

Minister Waszczykowski podkreślił w depeszy, że globalny terroryzm jest jednym z największych zagrożeń w XXI wieku, który wymaga wspólnej i zdecydowanej reakcji Europy, jak i całej społeczności międzynarodowej.

- Musimy połączyć nasze wysiłki w walce z terroryzmem. Mamy nadzieję, że okoliczności dzisiejszej tragedii zostaną dokładnie zbadane, a ci, którzy ponoszą odpowiedzialność zostaną pociągnięci wkrótce do odpowiedzialności - zakończył minister Witold Waszczykowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA