REKLAMA

MSZ: Rozmowy ministra Waszczykowskiego w Monachium

  • Autor: PAP/AS
  • 14 lutego 2016 21:18
MSZ: Rozmowy ministra Waszczykowskiego w Monachium Szef MSZ Witold Waszczykowski (fot. Adrian Grycuk/wikipedia/CC BY-SA 3.0 pl)

Minister Witold Waszczykowski spotkał się w niedzielę 14 lutego na marginesie 52. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa z Sandym Vershbowem, Zastępcą Sekretarza Generalnego NATO oraz z ministrem spraw zagranicznych Gruzji, Mikheilem Janelidze. Rozmowy dotyczyły przede wszystkim sytuacji bezpieczeństwa w regionie oraz szczytu NATO w Warszawie - poinformowało MSZ.

Minister Witold Waszczykowski przekazał informacje na temat stanu polskich przygotowań do organizacji Szczytu. Wskazał również na najważniejsze polskie oczekiwania z nim związane. Szef polskiej dyplomacji podkreślił "konieczność wyraźnego wzmocnienia zdolności Sojuszu do obrony wszystkich członków NATO oraz potrzebę praktycznego wspierania partnerów poprzez budowanie jeszcze silniejszych więzi z NATO oraz podnoszenie progu ich odporności na potencjalne zagrożenie".

Rozmowa z ministrem Janelidze poświęcona była także kwestiom europejskim. Minister Waszczykowski wyraził nadzieję, że w najbliższych miesiącach, przy okazji wizyty ministra Janelidze w Warszawie pracę rozpocznie "Konferencja Tbliska", dzięki której Polska jeszcze bardziej intensywnie będzie wspierać proces zbliżenia Gruzji do UE.

Jak zaznaczył minister Witold Waszczykowski Polska chce się dzielić swoimi doświadczeniami z gruzińskimi partnerami.

W niedzielę w Monachium minister Witold Waszczykowski spotkał się również z ministrem spraw zagranicznych Egiptu Samehem Hassanem Shoukrym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA