REKLAMA

MSZ składa kondolencje po zamachach w Stambule

  • Autor: PAP
  • 11 grudnia 2016 14:37
MSZ składa kondolencje po zamachach w Stambule MSZ podkreślił, że stanowczo potępia wszelkie formy terroryzmu i przemocy wobec ludności cywilnej.- (fot.msz.gov.pl)

- Z głębokim bólem i żalem przyjęliśmy informację o zamachach terrorystycznych w Stambule. Składamy kondolencje rodzinom i bliskim ofiar zamachów - napisało Ministerstwo Spraw Zagranicznych w oświadczeniu.

MSZ podkreślił również, że stanowczo potępia wszelkie formy terroryzmu i przemocy wobec ludności cywilnej.- Przekazujemy najszczersze wyrazy współczucia dla całego społeczeństwa i władz Turcji - dodano.

Resort zaznaczył, że według wstępnych informacji przekazanych przez tureckie służby, wśród ofiar serii zamachów bombowych w centrum Stambułu nie ma Polaków.

MSZ kategorycznie odradza podróże do wschodniej i południowo-wschodniej Turcji oraz ostrzega przed podróżami do pozostałych regionów kraju.

W sobotę (10 grudnia) w Stambule doszło do dwóch eksplozji w pobliżu stadionu Vodafone Arena, gdzie odbywał się mecz drużyn Besiktas i Buraspor. Bilans dwóch sobotnich ataków w Stambule wyniósł 38 ofiar śmiertelnych i 166 osób rannych - poinformował w niedzielę szef tureckiego MSW Sulejman Soylu.

Policja zatrzymała dziesięć osób podejrzanych o udział w przygotowaniu i przeprowadzenie zamachów. Władze podejrzewają o zamachy bojowników Partii Pracujących Kurdystanu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA