REKLAMA

MSZ: spotkanie ministrów spraw zagranicznych Polski i Ukrainy

  • Autor: PAP/AS
  • 13 lutego 2016 16:02
MSZ: spotkanie ministrów spraw zagranicznych Polski i Ukrainy Szef MSZ Witold Waszczykowski (fot. Adrian Grycuk/wikipedia/CC BY-SA 3.0 pl)

Aktualna sytuacja wewnętrzna i międzynarodowa Ukrainy oraz stosunki bilateralne były przedmiotem rozmowy ministrów Witolda Waszczykowskiego i Pawło Klimkina, która odbyła się 13 lutego na marginesie Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa - poinformowało MSZ w komunikacie.

Szefowie dyplomacji Polski i Ukrainy szczegółowo omówili stan realizacji porozumień mińskich i główne problemy, na jakie napotyka obecnie proces pokojowy. - Polska pozostanie silnym adwokatem Ukrainy na forum europejskim - podkreślił minister Witold Waszczykowski.

Tematem rozmów był również postęp we wdrażaniu przez Kijów reform transformacyjnych związanych z implementacją umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Ministrowie potwierdzili wolę przeprowadzenia w najbliższym czasie w Kijowie kolejnego spotkania w formule narady kierownictw MSZ RP i MSZ Ukrainy.

Minister Witold Waszczykowski przebywa w Monachium w związku z udziałem w 52. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. W sobotę przedpołudniem szef polskiej dyplomacji wziął udział w panelowej sesji dyskusyjnej „Boundless Crises – Reckless Spoilers – Helpless Guardians? The State of International Order”.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA