REKLAMA

MSZ: spotkanie z Polonią w Monachium

  • Autor: PAP/AS
  • 13 lutego 2016 10:49
MSZ: spotkanie z Polonią w Monachium Andrzej Duda wyróżnił wysokimi odznaczeniami państwowymi jedenastu zasłużonych działaczy polonijnych z Bawarii i Badenii-Wirtembergii (fot. Twitter)

Minister Witold Waszczykowski w piątek 12 lutego wziął udział w spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami kilkusettysięcznej Polonii zamieszkującej południowe regiony Niemiec.

W trakcie spotkania w Konsulacie Generalnym RP w Monachium prezydent Andrzej Duda wyróżnił wysokimi odznaczeniami państwowymi jedenastu zasłużonych działaczy polonijnych z Bawarii i Badenii-Wirtembergii, w tym Krzyżami Oficerskimi Orderu Odrodzenia Polski Irminę Zembrzuską-Wysocką i Władysława Minkiewicza oraz Bogdana Żurka. Wizytę w konsulacie zakończyły rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy oraz ministra Witolda Waszczykowskiego z blisko 200 osobową grupą przedstawicieli Polonii.

W Monachium w sobotę i w niedzielę szef polskiej dyplomacji uczestniczył będzie w Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA