REKLAMA

MSZ: stosunki między Polską i Jordanią są intensywne, ale nieregularne

  • Autor: bad/PAP
  • 16 maja 2016 16:57
MSZ: stosunki między Polską i Jordanią są intensywne, ale nieregularne Spotkanie z delegacją Jordanii w Warszawie. Fot. MSZ

Współpraca polityczna, kulturalna, gospodarcza oraz bezpieczeństwo międzynarodowe były tematami rozmów w Warszawie podsekretarz stanu Joanny Wroneckiej z wiceszefem dyplomacji ZEA Ahmedem Rahman Al Jarmanem.

- Jesteśmy zadowoleni z regularnego dialogu politycznego prowadzonego między resortami spraw zagranicznych obu krajów. Dobrze służy on podtrzymywaniu przyjaznej atmosfery w kontaktach dwustronnych oraz wymianie opinii na tematy dotyczące Bliskiego Wschodu oraz Europy Wschodniej - powiedziała wiceminister Joanna Wronecka otwierając 16 maja polsko-emirackie konsultacje międzyresortowe.

Czytaj też: Wiceminister Jan Dziedziczak rozmawiał o Polakach w Niemczech

Podczas rozmowy z wiceszefem dyplomacji ZEA wiceminister Wronecka podkreśliła, że Polska postrzega to państwo, jako strategicznego partnera na Bliskim Wschodzie. W trakcie spotkania skoncentrowano się na omówieniu najważniejszych kwestii w relacjach bilateralnych oraz możliwej współpracy w ramach polityki rozwojowej i pomocy humanitarnej. Konsultacje były okazją do wymiany opinii na tematy regionalne, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji w Syrii, Jemenie, Iraku oraz zagrożeń ze strony tzw. Państwa Islamskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA