REKLAMA

Muzeum II Wojny Światowej, Jarosław Sellin: Ministerstwo kultury nie szuka konfliktu politycznego

  • Autor: PAP/AT
  • 14 lutego 2017 06:50
Muzeum II Wojny Światowej, Jarosław Sellin: Ministerstwo kultury nie szuka konfliktu politycznego Zdaniem Sellina, obecna wystawa w MIIWŚ za mało uwzględnia np. polskie doświadczenia podczas II wojny światowej (Jarosław Sellin, fot.mkidn.gov.pl)

• Ministerstwo kultury nie ma zamiaru likwidować Muzeum II Wojny Światowej (MIIWŚ) w Gdańsku.
• Jego wystawę główną można korygować - powiedział w Sopocie wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.

Sellin był gościem spotkania otwartego zorganizowanego w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie w ramach cyklu "PiS Sopot rozmawia z ..."

"Jesteśmy zdeterminowani. Nie widzimy powodu, dla którego minister kultury ma mieć 2 muzea opowiadające o tej samej epoce historycznej w tym samym mieście. Zamiast mieć jedno zupełnie logicznie skonstruowane: Muzeum II Wojny Światowej z filią na Westerplatte (...) Te muzea będą połączone, niezależnie od tego, że sądy teraz podejmują niesprzyjające nam decyzje. Spokojnie, poczekajmy na werdykt Naczelnego Sądu Administracyjnego. Trudno nam sobie wyobrazić sytuację, w której nasze racje nie mogły być przez NSA podzielone" - powiedział Sellin, odpowiadając na pytanie dotyczące przyszłości MIIWŚ.

Czytaj też: Przy okazji budowy Muzeum II Wojny powstało 8 lokali mieszkalnych

Wiceminister zapewnił, że resort "nie szukał w tej sprawie żadnego konfliktu politycznego". "Jeśli ten konflikt wybuchł to raczej dlatego, że władze zdominowane przez Platformę Obywatelską na poziomie regionalnym i miejskim - i niestety też dyrekcja Muzeum II Wojny Światowej - szukały napięcia politycznego z nami, żeby mieć kolejną płaszczyznę do konfrontacji politycznej, zupełnie niepotrzebnej" - ocenił.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA