REKLAMA

MZ chce by szpitale współdziałały z policją przy poszukiwaniu zaginionych

  • Autor: PAP/AS
  • 02 kwietnia 2016 09:43
MZ chce by szpitale współdziałały z policją przy poszukiwaniu zaginionych Obowiązek poinformowania policji o przyjęciu pacjenta dotyczyłby pacjentów małoletnich (fot. Pixabay.com)

Ministerstwo Zdrowia chce by, podmioty wykonujące działalność leczniczą miały obowiązek współpracowania z policją w przypadku poszukiwania osoby zaginionej. Rozwiązanie takie

Współpraca ta realizowana miałaby być w dwojaki sposób. Szpitale miałyby obowiązek przekazywania policji informacji o przyjęciu określonych grup pacjentów oraz obowiązek udzielania informacji o pacjencie w zakresie niezbędnym do realizacji zadań związanych z poszukiwaniem osób zaginionych.

Obowiązek poinformowania policji o przyjęciu pacjenta dotyczyłby pacjentów małoletnich, z których przedstawicielem ustawowym nie można nawiązać kontaktu oraz pacjentów, których tożsamości nie można ustalić albo potwierdzić na podstawie dokumentów.

W projekcie proponuje się wskazanie, że informacje o przyjęciu osoby do szpitala będzie podawana na określony przez policję numer telefonu, faksu lub poczty email.

Zwolni to, jak zaznaczono w uzasadnieniu projektu, pracowników szpitala z każdorazowego ustalania właściwego adresata informacji, co wymaga dużego nakładu czasu i pracy; z drugiej zaś strony zapewni, że informacja dotrze bez zbędnej zwłoki do właściwej osoby w policji.

Drugi sposób współpracy polegałby na udzielaniu informacji o osobie poszukiwanej (osobie, nie jej stanie zdrowia – jak zaznaczają autorzy projektu) przez podmioty wykonujące działalność leczniczą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA