REKLAMA

MZ i TVP rozpoczynają współpracę. Będą edukować m.in. nt. leków 75 plus

  • Autor: Rynekseniora.pl
  • 11 sierpnia 2016 10:34
MZ i TVP rozpoczynają współpracę. Będą edukować m.in. nt. leków 75 plus (Na zdjęciu: siedziba TVP w Rzeszowie /fot.: wikipedia.org/CC BY-SA 3.0)

• Telewizja publiczna zajmie się promocją zdrowia Polaków.
• Na antenie pojawią się audycje promujące aktywność fizyczną, zachęcające do walki z uzależnieniami czy wyjaśnią zasady działania systemu wprowadzającego darmowe leki dla seniorów - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak przypomina "DGP" o takiej współpracy od wielu lat marzyli ministrowie zdrowia, lecz zdarzała się rzadko i tylko przy pojedynczych akcjach. Czasem dostawali czas antenowy w ramach misji publicznej TVP za darmo, czasem musieli za to płacić. Teraz współpraca ma zostać uregulowana.

Telewizja będzie umieszczać zdrowotne treści w różnych programach i filmach. A ministerstwo udzieli wsparcia merytorycznego w zakresie scenariuszy, tak by wiedza była rzetelna i nie zdarzały się wpadki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA