REKLAMA

MZ wycofuje się z planów likwidacji łóżek szpitalnych?

  • www.rynekzdrowia.pl
  • Autor: Rynekzdrowia.pl
  • 12 lipca 2016 14:03
MZ wycofuje się z planów likwidacji łóżek szpitalnych? Prognozy dotyczące liczby łóżek szpitalnych w najbliższych latach można wyczytać z map potrzeb zdrowotnych (Fot. Shutterstock)

• Resort zdrowia wycofuje się z planów drastycznej likwidacji łóżek szpitalnych - informuje "Rzeczpospolita".
• Jak podaje dziennik, według nowej wersji map potrzeb zdrowotnych w podstawowych specjalizacjach ubędzie nie 50, ale 15 proc. miejsc na oddziałach.

Według nowej, uaktualnionej wersji map oddziały ginekologiczno-położnicze miałyby tracić 517 łóżek rocznie, o 54 łóżka mniej, co w skali najbliższych 13 lat pozwoli zachować aż 702 łóżka. Również pediatria zaoszczędziłaby 35 proc. łóżek, które wcześniej przeznaczano do likwidacji.

Choć resort zdrowia jeszcze tych planów nie ogłosił, można je wyczytać z prognoz zamieszczonych w najnowszych mapach. Blisko 1500-stronicowe dokumenty zawierające pełną ewidencję zasobów ochrony zdrowia - łóżek szpitalnych, personelu i zapotrzebowania na świadczenia na kolejne lata, są podstawą planowania opieki zdrowotnej w poszczególnych województwach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA