REKLAMA

Na stronach internetowych Sejmu wnioski prezydenta o ponowne rozpatrzenie ustaw o SN i KRS

  • Autor: PAP/JS
  • 01 sierpnia 2017 18:00
Na stronach internetowych Sejmu wnioski prezydenta o ponowne rozpatrzenie ustaw o SN i KRS Wątpliwości Andrzeja Dudy wzbudził m.in. wpływ ministra sprawiedliwości na SN i sprzeczność przepisów dot. liczby kandydatów na I prezesa SN. (fot. Sejm/twitter)

Na stronach internetowych Sejmu opublikowano wnioski prezydenta o ponowne rozpatrzenie przez Sejm ustawy o Sądzie Najwyższym oraz nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa.

Prezydent ogłosił swoją decyzję o zawetowaniu ustaw tydzień temu w poniedziałek. Jak mówił, kierował się poczuciem odpowiedzialności za polskie państwo. W poniedziałek (31 lipca) odmowa podpisania przez prezydenta ustawy o Sądzie Najwyższym i nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa wraz z uzasadnieniami trafiły do Sejmu.

Wątpliwości Andrzeja Dudy wzbudził m.in. wpływ ministra sprawiedliwości na SN i sprzeczność przepisów dot. liczby kandydatów na I prezesa SN.

Prezydent poinformował we wnioskach, że do reprezentowania swojego stanowiska upoważnił podsekretarz stanu w swojej Kancelarii Annę Surówkę-Pasek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA