REKLAMA

Na tereny sejmowe dziennikarz tak łatwo już nie wejdzie

  • Autor: PAP
  • 03 sierpnia 2016 19:58
Na tereny sejmowe dziennikarz tak łatwo już nie wejdzie Dziennikarze i goście, którzy nie wylegitymują się już przy wjeździe na tereny sejmowe pozostanie oglądanie budynku Sejmu z daleka (for wikipedia.org)

Aby wejść na teren, na którym znajdują się budynki sejmowe trzeba pokazać Straży Marszałkowskiej uprawniające do tego dokumenty - taka zmiana w dotychczasowych zasadach wprowadzona została na mocy nowego zarządzenia marszałka Sejmu.

W komunikacie zamieszczonym na internetowej stronie Sejmu napisano, że zmiany w zarządzeniu marszałka w sprawie wstępu do budynków oraz wstępu i wjazdu na tereny zarządzane przez Kancelarię Sejmu weszły w życie 1 sierpnia.

Dotychczas osoby wchodzące na teren, na którym znajdują się budynki Sejmu i Senatu - np. dziennikarze, czy zaproszeni przez posłów goście - musiały okazywać odpowiednie dokumenty dopiero przy wejściu do danego budynku parlamentarnego.

Zgodnie z nowymi regulacjami wstęp na tereny sejmowe i wjazd na nie oraz wstęp do budynków parlamentu będzie możliwy po okazaniu strażnikom Straży Marszałkowskiej uprawniających do tego dokumentów.

"Zmienione przepisy przewidują też, że osoby wchodzące i wjeżdżające na teren zarządzany przez Kancelarię Sejmu będą mogły zostać poproszone o poddanie się kontroli pirotechniczno-radiologicznej, przeprowadzanej przez Straż Marszałkowską oraz Biuro Ochrony Rządu" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z zarządzeniem, Straż Marszałkowska nie zezwoli na wstęp lub wjazd na teren osobom, które odmówią okazania dokumentów uprawniających do wstępu do budynków pozostających w zarządzie Kancelarii Sejmu oraz odmówią poddania się kontroli pirotechniczno-radiologicznej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • PiS Hańba Wstyd! 2016-08-03 22:09:29
    Psychopatyczny PiS zmienia ustrój bez zmiany Konstytucji Białoruś czy gorzej? Opozycja musi zaopatrzyć się w mini kamerki HD np. samochodowe i nagrywać wszystko co dzieje się na Wiejskiej, po czym, przekazywać nagrania do prasy z uwagi iż społeczeństwo Polskie ma prawo wiedzieć co knują teraz te pokemony PiSuary.Cicha koalicja PiS-PSL-SLD destabilizują wciąż Nasz karaj, po aferze gruntowej masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych wszystkich klas na "B"budowlane w obrębach gmin ściany wschodniej Polski z rażącym naruszeniem wszelkich norm prawa w gigantycznych przestępstwach gospodarczych.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA