REKLAMA

Na wyniki wyborów poczekamy tydzień? Ręczne liczenie

  • Autor: TM
  • 16 października 2015 08:07
Na wyniki wyborów poczekamy tydzień? Ręczne liczenie PKW może ustalić wyniki wyborów dopiero po otrzymaniu papierowych protokołów okręgowych komisji wyborczych. Fot. premier.gov.pl

Państwowa Komisja Wyborcza przyznaje, że nie jest w stanie określić, kiedy poda ostateczne wyniki wyborów. W nadchodzących wyborach do Sejmu i Senatu czeka nas prawdopodobnie ręczne liczenie głosów - pisze "Super Express".

25 października o godz. 21.00, do pracy przystąpią członkowie obwodowych komisji wyborczych. Ile potrwa ich praca? Kiedy poznamy wyniki? Tego nie wie nawet PKW.

PKW "nie jest w stanie określić"

Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński w piśmie przysłanym do redakcji "Super Expressu" wyjaśnia, że "PKW nie jest w stanie określić, ile czasu będzie trwało liczenie głosów ani kiedy zostaną ustalone oraz podane do wiadomości publicznej wyniki głosowania".

PKW może ustalić wyniki wyborów dopiero po otrzymaniu oryginalnych papierowych protokołów okręgowych komisji wyborczych - informuje szef PKW.

Jak w wyborach samorządowych?

Dziennik przypomina, że po wyborach samorządowych w listopadzie 2014 r., w których zawiódł system informatyczny, do dymisji podał się ówczesny szef PKW Stefan Jaworski. A wyniki ogłoszono po sześciu dniach od zakończenia głosowania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA