REKLAMA

Naczelna Rada Lekarska: Hamankiewicz pisze do ministra zdrowia ws. finansowania rezydentur

  • www.rynekzdrowia.pl
  • Autor: RynekZdrowia.pl
  • 29 października 2016 16:20
Naczelna Rada Lekarska: Hamankiewicz pisze do ministra zdrowia ws. finansowania rezydentur - Zmniejszenie kwoty przeznaczonej na finansowanie rezydentur w roku 2017 budzi niepokój środowiska lekarskiego - pisze do Naczelna Rada Lekarska. (Fot. Fotolia)

Maciej Hamankiewicz, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej zwrócił się do ministra zdrowia z prośbą o udzielenie wyjaśnień dotyczących zmniejszenia finansowania rezydentur w roku 2017 w planie budżetu na przyszły rok.

W piśmie prezes Hamankiewicz przypomina, że stanowisko samorządu lekarskiego w sprawie dostępu do kształcenia specjalizacyjnego lekarzy i lekarzy dentystów jest od wielu lat niezmienne. Izba opowiada się za jak najszerszym dostępem lekarzy i lekarzy dentystów do kształcenia specjalizacyjnego lekarzy w ramach rezydentury.

Naczelna Rada Lekarska wskazała, że minister zdrowia powinien dążyć do zwiększenia dostępności do specjalizacji finansowanych ze środków publicznych poprzez zwiększenie liczby rezydentur oraz zapewnienie finansowania obowiązkowych szkoleń i dyżurów z budżetu państwa.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA