REKLAMA

Nadwyczajna sesja w Warszawie: mieszkańcy i aktywiści krzyczą do prezydent: "Do dymisji!"

  • Autor: PAP/MN
  • 01 września 2016 16:51
Nadwyczajna sesja w Warszawie: mieszkańcy i aktywiści krzyczą do prezydent: "Do dymisji!" Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że nie zamierza podać się do dymisji (fot. mos.gov.pl)

• W czwartek, 1 września, po południu rozpoczęła się nadzwyczajna sesja Rady Warszawy ws. reprywatyzacji.
• Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz ma przedstawić informację m.in. nt. zwrotów nieruchomości w latach 1990-2016.
• Na sesji zapowiadano powołanie komisji ds reprywatyzacji.

Na sesję bardzo licznie przybyli mieszkańcy, aktywiści miejscy, m.in. ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze oraz przedstawiciele Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów. Przynieśli ze sobą plakaty i transparenty.

Jeden z nich przedstawia trzy zdjęcia Hanny Gronkiewicz-Waltz z ustami, oczami i uszami zakrytymi rękami oraz podpisem "Zdanie pani prezydent w sprawie reprywatyzacji". Na ścianie sali rozwieszono duży materiał z napisem: "Hańba Gronkiewicz-Waltz żądamy dymisji", rozwiesili go przedstawiciele partii Razem. Na wstępie sesji część zebranych wznosiła okrzyki: "do dymisji".

Gronkiewicz-Waltz powiedziała w czwartek, że nie zamierza podać się do dymisji; prezydent Warszawy ma wsparcie szefa PO Grzegorza Schetyny.

Na sesji prezydent Warszawy ma także przedstawić informację nt. przygotowania stolicy do wdrożenia zapisów ustawy o gruntach warszawskich (tzw. "mała" ustawa reprywatyzacyjna) oraz informację ws pomocy lokatorom reprywatyzowanych budynków mieszkaniowych.

Czytaj więcej TUTAJ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA