REKLAMA

Nadzwyczajna sesja Parlamentu Europejskiego ws. Brexitu

 • Autor: PAP/JS
 • 28 czerwca 2016 11:26
Nadzwyczajna sesja Parlamentu Europejskiego ws. Brexitu Posiedzenia europarlamentu na temat skutków brytyjskiego referendum (fot.pixabay.co)

Nie będzie nieformalnych i prowadzonych w tajemnicy negocjacji z Wielką Brytanią o warunkach wystąpienia z UE - zapowiedział szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker podczas posiedzenia europarlamentu na temat skutków brytyjskiego referendum.

"Jestem przeciwny próbom podejmowania nieformalnych, sekretnych negocjacji z Wielką Brytanią" - podkreślił Juncker, zaznaczając, że rozmowy o warunkach przyszłych relacjach między Unią a Brytyjczykami mogą się rozpocząć dopiero, gdy rząd w Londynie formalnie notyfikuje UE zamiar wyjścia ze wspólnoty.

"Zakazałem komisarzom i dyrektorom generalnym (Komisji) podejmowania negocjacji z Wielką Brytanią. Nie będzie negocjacji, dopóki nie będzie notyfikacji Wielkiej Brytanii" - dodał.

Juncker podkreślił, że po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii "wiele się zmieni". "Ale nie zmieni się to, że Unia Europejska jest projektem dla pokoju" - powiedział. Oświadczył, że zamierza walczyć o UE "do ostatniego tchnienia". "Nie jestem zmęczony, ani chory, jak piszą niemieckie gazety. Widocznie dziennikarze zamienili się miejscami z lekarzami" - mówił Juncker, komentując spekulacje na temat złego stanu jego zdrowia i możliwej rezygnacji.

W trakcie wystąpienia Junckera doszło do słownych przepychanek z brytyjskimi eurosceptykami z Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP). "To wasz ostatni aplauz w tym miejscu. Dziwię się nawet, że jeszcze tu jesteście" - mówił Juncker do eurosceptyków, którzy nawoływali Brytyjczyków do głosowania za wystąpieniem z UE

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • martin 2016-06-28 15:40:59
  Trudno mówić kto jest winny wyjścia Brytyjczyk0w z unii , na pewno nie Brytyjczycy skoro powiedzieli nie . Zresztą to co wyprawiają te unijni kacykowie to nie jednego zmusza do zastanowienia się czy warto być wśród tych przygłupów .
 • wdzivny 2016-06-28 15:13:30
  Co się tyczy winy Tuska, że Brytania wychodzi z Unii, to wina jest oczywista. Osobiście ganiał po Angli i zmuszał Anglików, by głosowali przeciwko Unii, nie widziałem, ale słyszałem od polityków PiS.
 • sas 2016-06-28 12:54:38
  Rzeczowo, krótko i węzłowato. Tak trzymać panie Juncker. Śmiertelni wrogowie EU i bezpiecznego spokoju w Europie czyhają.
 • Stanislaw Komosa 2016-06-28 11:41:57
  Nowoczesna wojna jest trudno rozpoznawalna, gdyż to ,,hydra ekonomiczna" -prowadzona w białych rękawiczkach- ukrywana przez tych ,którzy w swoich rękach mają stery; media, pieniądze, swoich przedstawicieli we władzach ustawodawczych i sądowniczo-prokuratorskich tworzących prawa w instytucjach EU i innych światowych, oraz narodowych, które są im podporządkowane! Tak że ,walka jest bardzo poważna i ciężka do wygrania , gdyż prowadzona jest z ukrytymi ,,farbowanymi lisami"!?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA