REKLAMA

Nadzwyczajna środa w Sejmie: Wotum nieufności dla ministra i podwyżka cen paliw

  • Autor: GP
  • 12 lipca 2017 08:25
Nadzwyczajna środa w Sejmie: Wotum nieufności dla ministra i podwyżka cen paliw Politycy w Sejmie w drugi dzień 45. posiedzenia, czyli 7 lipca. (fot.:Krzysztof Białoskórski/Sejm RP/flickr.com/CC BY 2.0)

Sejm ma w planie na środę (12 lipca) wotum nieufności wobec ministra Krzysztofa Jurgiela oraz pierwsze czytanie projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych, który zawiera opłatę paliwową.

Politycy nie spodziewali się, że w środę (12 lipca) przyjdzie im przyjechać do Warszawy obradować na ostatnim dniu 45. posiedzenia Sejmu. Jednak decyzja weszła w życie i zamiast w piątek, jak pierwotnie planowano, posłowie zasiądą na obradach w środę (12 lipca).

Prace na sali plenarnej zaczną się o godzinie 10. Wcześniej spotka się np. Komisja rolnictwa.

Program posiedzenia zawiera jedno sprawozdanie, cztery pierwsze czytania i rozpatrzenie wniosku o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela. Więcej o próbie PSL odwołania ministra tutaj. Wniosek ma być debatowany ok. godziny 13.

Będzie też informacja Rady Ministrów o sytuacji osób starszych w Polsce za rok 2015.

Najbardziej ogniskującym punktem posiedzenia ma być Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych. Ten punkt przewidziano na godzinę 10.45. To najbardziej gorący temat ostatnich dni, bo zakłada nowy podatek wkomponowany w cenę paliwa.

Do Sejmu trafił też projekt o Narodowym Instytucie Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, który część opinii publicznej i politycy opozycji uważają jako próbę reorganizacji przez PiS finansowania inicjatyw pozarządowych i organizacji non profit.  

Więcej o tym projekcie w rozmowie z Adamem Lipińskim na stromach portalu PortalSamorządowy.pl.

W środku planu obrad zaplanowano blok głosowań.

W pracach komisji sejmowych warto zaznaczyć Komisję rolnictwa i rozwoju wsi. Rano posłowie tej komisji zarekomendują wniosek o wotum nieufności, o którym pisaliśmy powyżej. Spotkają się także  Komisja etyki poselskiej (posiedzenie zamknięte), Komisja finansów publicznych, Komisja do spraw służb specjalnych (posiedzenie zamknięte).

Z pozycji ważnych dla opozycji warto nadmienić pierwsze spotkanie parlamentarnego Zespołu ds. wyjaśnienia nieprawidłowości w Krajowej Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej (SKOK).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA